Designteka

wnętrza

Skład Design

08.12.2016

Skład Design to nowe miejsce, które powstało z myślą o tych, którzy cenią ponadczasowe wzornictwo, szlachetne materiały i wygodę. Założycielki Skład Design – Joanna Dauksza i Agata Chróścicka – postanowiły poszerzyć dostępną w Polsce ofertę znakomitego wzornictwa lat 50-tych i 60-tych o marki i nazwiska dotąd u nas nieznane. Świetnemu wzornictwu duńskiemu wyrasta na naszym rynku poważny konkurent – od dawna obecne i cenione na światowych rynkach projekty niderlandzkie. Ofertę Skład Design można obejrzeć na stronie internetowej www.skladdesign.pl oraz w podwarszawskim Konstancinie przy ul. Warszawskiej 60, gdzie mieści się magazyn i czasowe aranżacje.

Skład Design prezentuje wzornictwo lat 50-tych i 60-tych w nowym, nie znanym jeszcze w Polsce wydaniu. Polski odbiorca będzie mógł poznać meble, cieszące się na świecie sławą nie mniejszą niż dzieła wielkich Duńczyków. Holendrzy Rob Parry, Cees Braakman, Martin Visser, Louis van Teeffelen, Abraham A. Patijn, Willem Gispen, Friso Kramer, Theo Ruth to elita europejskiego wzornictwa tamtych lat. Ich dzieła osiągają na światowych aukcjach bardzo wysokie ceny. Założycielki Skład Design, Joanna Dauksza – projektantka wnętrz i Agata Chróścicka- historyk sztuki, uznały, że nie ma powodu, aby polski odbiorca nie miał dostępu do tych ponadczasowych projektów.

Zespół Skład Design chce zaprezentować także niderlandzkich producentów, których nazwy są do dziś synonimem dobrego smaku, gwarantują najwyższą jakość wykonania i szlachetne materiały. Pastoe, Spectrum, Webe, AWA, Gispen, Gelderland, Fristho, Artifort to miejsca, w których powstawały najlepsze projekty, a talenty ich twórców miały szansę rozwijać się bez przeszkód, co zaowocowało eksplozją niezwykłych pomysłów. Niektóre z tych wytwórni istnieją do dziś, inne zakończyły działalność wraz z końcem złotej ery wzornictwa użytkowego, jaką bez wątpienia były lata 50-te i 60-te.

Meble, jakie Zespół Skład Design chce zaprezentować polskiej publiczności, to m.in. dzieła tych najwybitniejszych twórców, które odtąd będą mogły znaleźć się także w polskich domach. „Nie wszystkie projekty jesteśmy w stanie dla Państwa sprowadzić, dlatego chcemy zorganizować dużą wystawę pod hasłem : Niderlandzkie wzornictwo lat 50-tych i 60-tych, na której znajdą się dzieła dziś już unikalne, stanowiące część muzealnych ekspozycji, ale także te bardziej dostępne, m.in. w naszej ofercie.” – zapowiada Agata Chróścicka. – Systematycznie będziemy także publikować na Facebook-u artykuły o najwybitniejszych niderlandzkich projektantach oraz najlepszych wytwórniach mebli. Chcielibyśmy, aby nasi klienci wybierali to, co najlepsze! Moim marzeniem jest, aby takie nazwiska jak Rob Parry czy Willem Gispen stały się także w Polsce znakiem stylu i smaku, za który cenią je znawcy i miłośnicy wzornictwa na całym świecie. Mam wielką nadzieję, że wzornictwo niderlandzkie znajdzie w Polsce swoich gorących miłośników, bo z całą pewnością na to zasługuje.”

Skład Design to także miejsce dla projektantów wnętrz, stylistów i dziennikarzy zajmujących się wzornictwem, urządzaniem wnętrz, projektowaniem. „W naszym Składzie można urządzić dowolną aranżację, do której udostępniamy meble znajdujące się w ofercie – mówi Joanna Dauksza, współzałożycielka Skład Design. – Sama zajmuję się projektowaniem wnętrz, wiem czego oczekują ludzie wrażliwi na piękno otaczających ich przedmiotów. Wiele razy tygodniami szukałam na rynku mebli, które pasowałyby do projektów zaakceptowanych przez moich klientów. Nasza oferta ułatwi projektantom znalezienie odpowiedniego mebla czy lampy, pasujących do pomysłu i koncepcji.”

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.skladdesign.pl oraz na ul. Warszawską 60 w Konstancinie, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie lub przez email.

Agata Chróścicka, agata@skladdesign.pl, tel. +31 615285793

Joanna Dauksza, Joanna@skladdesign.pl, tel. 601 925 062

Skład Design, ul.Warszawska 60, www.skladdesign.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas