Designteka

wydarzenia

Śląska Rzecz

01.09.2011

Muzeum Śląskie zaprasza na wystawę Śląska Rzecz 2010 prezentującą najlepsze produkty i projekty graficzne wyłonione w ramach konkursu organizowanego przez Zamek Cieszyn.

Wystawa Śląska Rzecz 2010 potrwa od 2 do 25 września.

Wystawa „Śląska Rzecz”, prezentująca laureatów tegorocznej edycji konkursu o tym samym tytule, od 2 września będzie prezentowana w Muzeum Śląskim w Katowicach. Na jej otwarcie zapraszamy dzień wcześniej, 1 września o 17.00. Podczas wernisażu wysłuchamy prelekcji „Dlaczego dizajn pomaga”, którą wygłosi Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.

„Śląska Rzecz” to jedyny regionalny konkurs designu. Zamek Cieszyn organizuje go od sześciu lat, przy czym ostatnie dwie edycje w ramach projektu Design Silesia. Chcemy, żeby dobry design był równie popularny jak śląskie kluski. Dlatego w konkursie Śląska Rzecz nagradzamy firmy, które postawiły na współpracę z projektantami i wzornictwo światowej jakości. Nasi laureaci wiedzą, że dzięki temu mogą się rozwijać i zdobywać nowe rynki, stają się rozpoznawalną marką wśród klientów, zyskują dodatkowy atut w walce z konkurencją. Konkurs przyczynia się do odbudowy śląskiego etosu – region jest kojarzony z pracowitością i produktem dobrej jakości. A o każdym ze zwycięzców możemy powiedzieć: „Dobre, bo śląskie”.

Wystawa „Śląska Rzecz” będzie gościć w Katowicach do 25 września. Natomiast od 20 do 30 października będzie prezentowana na Łódź Design Festival.

Muzeum Śląskie | Katowice | al. W. Korfantego 3, tel. 32 258 56 61–3 | marketing@muzeumslaskie.pl |www.muzeumslaskie.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas