Designteka

wnętrza

Smart by VOX

07.08.2013

Smart by VOX, meble pełne pomysłów!

Dziecinnie proste w montażu i rozwijające kreatywność najmłodszych, to główne cechy najnowszej kolekcji Smart by VOX. Po premierze na berlińskich targach DMY Internationales Design Festival, meble są już dostępne w salonach i na stronie internetowej Meble VOX. Kolekcja zainspirowana została potrzebami dziecka, które poznaje otaczający go świat poprzez badanie i tworzenie własnych rzeczy.

Pięciolatek, którego potrzeby zainspirowały projektantów do zaprojektowania kolekcji Smart by Vox, otrzyma meble, które może nieustanie dostosowywać do własnych potrzeb, pokazywać dzięki nim swoje poglądy, nadawać im osobisty unikalny charakter. W ten sposób uczy się, jak zmieniać świat, a rodzice nie wydają pieniędzy na kolejne meble, z których dziecko szybko „wyrasta” .

„Meble, które uczą zmieniać świat” to motto dziecięcych i młodzieżowych kolekcji produkowanych przez Meble VOX. Oddaje je również kolekcja Smart by VOX – mebli stworzonych z myślą o kreatywności i talentach najmłodszych. Proste formy mebli i regularnie rozmieszczone w nich otwory sprawiają, że montaż może być jednocześnie zabawą i nauką.

Meble powstały w procesie współtworzenia. Już na etapie projektowania czerpano z zakresu wiedzy psychologów, socjologów, etnografów oraz samych rodziców. Zostały dobrze przyjęte przez matki, ponieważ wspierają rozwój kreatywności dzieci od najmłodszych lat oraz uczą poprzez zabawę. Dziecko, pod okiem dorosłego, może samo złożyć szafę, biurko czy łóżko do swojego pokoju. Prosty system mocowań daje mu także wiele możliwości tworzenia nowych funkcji dla mebli i zmiany ich wyglądu w każdym momencie. Otwory w ścianach mebli są świetnym polem do zabawy. Dziecko może przykręcać dodatkowe elementy – pojemnik z puszek, lampę do czytania, wieszaki i uchwyty na torby czy blachę do pisania i przyczepiania magnesów.

Dodatkowy plus – dzięki równo nawierconym otworom możliwe jest również dostosowanie mebla do wieku dziecka. W prosty sposób można zmienić wysokość blatu, rozstaw półek w szafie czy miejsce przymocowania jej drzwi. Meble dosłownie rosną razem z dzieckiem.

Neutralne kolory kolekcji sprawiają, że dobrze czuć się w niej będzie zarówno dziewczynka jak i chłopiec. Każde z nich może „ubrać” swoje meble w kolorowe blachy, na których można pisać i rysować. Wolne otwory w ścianach mebli świetnie nadają się do przetykania różnych ozdóbek, co szczególnie spodoba się dziewczynkom.

Kolekcja Smart by VOX zaprojektowana została przez współpracującą z Meble VOX Martę Krupińską, autorkę bardzo dobrze znanej kolekcji Young Users by VOX.

Kreatywne Strefy Dziecka

Meble z kolekcji Smart by VOX miały swoją premierę tego lata na targach DMY Internationales Design Festival, w Berlinie. Od początku roku można je było zobaczyć jednak na targach i innych imprezach – targi Meble Polska, arenaDESIGN, Targi Edukacyjne czy maltafestiwal w Poznaniu. Za każdym razem, w ramach zabaw prowadzonych przez animatorów z Concordia Design, dzieci tworzyły kosmiczne roboty lub mieszkańców niezamieszkałych wysp.

Więcej na www.meble.vox.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas