Designteka

wydarzenia

Spotkanie OKK! design

22.11.2016

Jubileuszowe spotkanie OKK! design już za nami.

DOBRE DZIŚ – LEPSZE JUTRO to motyw przewodni 10. edycji spotkań z dobrym wzornictwem OKK! design. Jak na jubileusz przystało, było to wydarzenie szczególne, które obfitowało w wiele atrakcji i niezapomnianych chwil. Merytorycznie wartościowe wykłady Gości Specjalnych, prezentacje firm, najnowsze technologie, premiery produktów, prezenty i luksusowe nagrody oraz pyszny tort.

OKK! design to cykl spotkań z dobrym wzornictwem, które już od lat przyciąga architektów, projektantów wnętrz, wybitne postacie ze świata nauki oraz designu, a także licznych przedstawicieli branży związanej z wyposażeniem i dekoracją wnętrz. Tak było też i tym razem, ale wydarzenie, które odbyło się 16 listopada 2016 r. na długo zapadnie w pamięci osób w nim uczestniczących. Powodem jest jubileusz, który zgromadził wybitnych Gości Specjalnych i Partnerów oraz rekordową liczbę uczestników – ponad 200 osób. Spotkanie rozpoczęła Olga Kisiel-Konopka – twórczyni OKK! design i właścicielka agencji PR – OKK!

Wybitny polski designer Robert Majkut, po raz kolejny podczas wykładu „Suprematyzm, Kalifornia i inne efekty świetlne” udowodnił, że z ogromnym kunsztem  potrafi nie tylko projektować, ale też opowiadać zapierające dech historie o projektowaniu. Designer na przykładzie swego najnowszego konceptu moskiewskiego Kina Mori Cinema-IMAX opowiedział o tym, z czym wiąże się odpowiedzialny design i jaki to ma wpływ na lepsze jutro.

Daniel Welfel, specjalista od nowych technologii – pokazał z kolei wirtualną rzeczywistość, która doskonale sprawdza się w projektowaniu wnętrz. Goście mogli się osobiście o tym przekonać, zakładając rozwinięte pod względem technologicznym gogle.

Wartościowe wystąpienie o blogosferze wnętrzarskiej i o tym jak osiągnąć sukces w tej dziedzinie miała także Ula Michalak – twórczyni i właścicielka bloga Interiorsdesignblog.com, pomysłodawczyni MEETBLOGIN – ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich oraz inicjatorka Bloggers Zone. Można było także poznać „Teorię projektowania oświetlenia we wnętrzu z aspektami jej praktycznego zastosowania” według architekta Miłosza Kowalskiego wieloletniego wykładowcy na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej oraz wykładowcy w Szkoleniowej Placówce Oświatowej Creator. Natomiast o tym w jaki sposób osiągnąć komfort akustyczny we wnętrzach opowiadał przedstawiciel EVERSPACE i BEJOT – Marcin Zastawnik, specjalista ds. akustyki w firmie ProperSound, członek Polskiego Towarzystwa Akustycznego, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki oraz członek Laboratorium Akustyki Technicznej na AGH w Krakowie. Agnieszka Kowalska-Maksym – architekt, kierownik działu Design w firmie Tremend świadczącej usługi projektowe oraz wsparcie w zakresie prowadzenia i nadzorowania procesu inwestycyjnego tłumaczyła niuanse różnorodności w hotelach ekonomicznych. I wreszcie Anna Grużewska – wieloletnia dziennikarka wnętrzarska, obecnie zastępczyni redaktora naczelnego czasopisma „Czas na wnętrze” przekazała potężną dawkę praktycznej wiedzy, niezbędną wszystkim architektom i designerom, podpowiadając w jaki sposób skutecznie promować swoje projekty i jak najlepiej zaistnieć w mediach wnętrzarskich.

Całość z ogromną swobodą i wdziękiem poprowadziła dziennikarka i prezenterka radiowa, ale również projektantka wnętrz Agnieszka Kałuża – znana z autorskiej audycji „Aga Pomaga” o urządzaniu wnętrz w Radiu Kolor, a jednocześnie wielokrotny ekspert do spraw wystroju wnętrz w różnych mediach. O stylizację przestrzeni zadbała projektantka Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska. Natomiast o cieszący nie tylko oczy, ale i podniebienia poczęstunek – Restauracja Halka. Na uczestników spotkania, którzy dotrwali do końca czekały wspaniałe nagrody i jubileuszowy tort. A następna edycja już planowana jest na marzec 2017 roku.

Partnerami 10. Jubileuszowej edycji byli: AXOR, Comitor, Ege, Amtico, Carpet Studio, BM Housing, LAKO, Everspace, BEJOT, PIXERS, 7 razy ładniej, Galeria Heban, MINI Bawaria Motors, Avant, KOD, Art Cinema, VZÓR.

{designteka.pl} objęła patronat nad wydarzeniem!

fot. Kryspin Andrzejewski i www.satinphoto.com

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas