Designteka

wydarzenia

Spotkanie z kreatywną książką

12.11.2015

Nadchodzący weekend dla dzieci w Concordia Design w Poznaniu zapowiada się wyjątkowo intensywnie. Tym razem centrum designu zaprasza na książkowe, kreatywne warsztaty pod tytułem „Mysi Domek”, warsztaty z plasteliną w roli głównej, czy najprawdziwszy spektakl dla najmłodszych. W weekend dzieci nie będą się nudzić!

1. Projekt Książka: Mysi Domek

Warsztaty projektowe EneDueDe

Data: 14.11.2015

Godzina: 10:00-11:30 oraz 12:30-14:00

Wiek: 3-5 lat i 6-9 lat

Cena: 40zł

Prowadzenie: Paula Pańczak i Aga Mosiniak

Projekt Książka to nowy cykl warsztatów, na których dzieci poznają najlepiej i najpiękniej zaprojektowane i zilustrowane książki. Dzieci obejrzą naprawdę oryginalne, pomysłowe i unikalne wydania oraz dowiedzą się kim jest ilustrator.

Spotkanie zatytułowane „Mysi domek” to prezentacja i doświadczanie niepowtarzalnej książki – projektu wykonanego od podstaw przez holenderską artystkę Karinę Schaapman. Autorka zaczęła od zbudowania ogromnej makiety z kartonu, drewna i papier mache, przedstawiającej domek dla myszek. Podczas warsztatów dzieci stworzą na podstawie tej niezwykłej inspiracji własny domek!

Prowadzące:

Paula – od zawsze zaczytana, zafascynowana i zachwycona książkami.Od 10 lat przekazuje tę pasję najmłodszym poprzez studia na specjalizacji literatura dziecięca, pracę w księgarni , aż po prowadzenie warsztatów literacko-artystycznych dla dzieci. Kolekcjonuje piękne notesy i zeszyty w nadziei, że kiedyś napisze w nich własną książkę.

Aga – pedagog i kobieta orkiestra. Radość tworzenia lubi dzielić z innymi. Kolorowy ptak, nieustannie tworzy, najchętniej z materiałów naturalnych, często też nadaje starym rzeczom nowe zastosowanie. Spełnienie artystyczne to podstawa życia, a towarzyszenie dzieciom w odkrywaniu własnej twórczości to zaszczyt.

2. Plastelinowa Rodzinna Niedziela

Warsztaty

Data: 15.11.2015

Godzina: 13:00-15:30

Wiek: bez ograniczeń

Cena: 10 i 15 zł

Prowadzący: Dorina Maciejewska, Małgorzata Potema

Co można zaprojektować i ulepić z plasteliny? Wszystko! I jeszcze można się przy tym pośmiać, wspaniale bawić i pobudzać kreatywność! W ramach Rodzinnej Niedzieli zapraszamy na warsztaty z Doriną Maciejką, autorką książki „Co można ulepić z plasteliny”. Animacje poprowadzi również Małgorzata Potemta z przedszkola artystycznego. Będzie kosmiczna, plastelinowa rakieta, Dziwostwory nie widziane do tej pory i mnóstwo śmiechu!

3. Mali Odkrywcy

Warsztaty dla dzieci z rodzicami

Data: 15.11.2015

Godzina: 9:00-10:30 i 11:15-12:45

Wiek: 6-18 miesięcy i 18 miesięcy – 3 lata

Cena: 35 zł

Prowadzenie: Agata Heymann

Mali Odkrywcy to cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie z swoimi opiekunami bawią się, śpiewają, tańczą, turlają, brudzą i wąchają. To tylko niektóre z zbliżających i pozwalających na bliższe poznanie aktywności, które przewidziane są podczas pobudzających wyobraźnię i zmysły spotkań. Podczas zabaw uczestnicy wspólnie ćwiczą sprawność motoryczno-manualną, mowę i komunikację, percepcję słuchową, spostrzeganie wzrokowe, pamięć i koncentrację. Każde spotkanie związane to inny temat, nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.

4. Książeczka bajeczka

Spektakl

Data: 15.11.2015

Godzina: 10:00 i 11:30

Wiek: 1-5 lat

Cena: 35 zł

Prowadzący: Studio Teatralne Blum

Zapisy: kom: 666 987 001e-mail: marketing.blum@gmail.com

Sprzedaż biletów odbywa się przed samym spektaklem na podstawie wcześniejszych rezerwacji.

Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego dzieci tak bardzo lubią rozwiązywać zagadki? Dlaczego wolą wielkie księgi od małych książeczek? Spektakl „Książeczka Bajeczka” rozwija kreatywność uczestników, którzy podczas przedstawienia poszukują bajki mieszkającej w ogromnej księdze. Wędrówka rozpoczyna się dzięki wyobraźni zamkniętej w kartkach, literach, kolorach i kształtach. „Książeczka bajeczka” bazuje na teorii teatru inicjacyjnego, przeznaczonego dla dzieci naj-najmłodsych.

Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

www.concordiadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas