Designteka

wnętrza

Stół CLOUD

20.07.2010

Stół modułowy CLOUD zaprojektowany został przez studio projektowe KLARCHITECI.

Stworzony został z myślą o przyjaznym miejscu do pracy, biurach w domach, wnętrzach starych kamienic, przestrzeniach zarówno do życia, jak i do pracy.

Stół pozwala zaaranżować przestrzeń do pracy dowolnie, właściwie w każdym miejscu ad hoc i niekoniecznie w charakterze typowo biurowym.

Jest to pomysł na system który jak chmura, dostosowuje się dowolnie do formy którą wypełnia. Chmura – pomysł, idea.

W projekcie bardzo ważnym stał się czynnik personalizacji, tzn. użytkownik może dostosowywać ilość i typologię segmentów tego mebla w zależności od sytuacji i potrzeb.

Przy stole może pracować kilka osób (co-working), można je łączyć w większe struktury i zaaranżować nimi całą przestrzeń.

W meblu tym można pochować biurowy bałagan, sprzęty (skaner czy drukarkę, dokumenty), a po jego zamknięciu zastać mebel, który swoim charakterem w niczym nie przypomina przestrzeni pracy!

CLOUD jest pierwszym meblem z serii współczesnych mebli sekretarzyków.

KLARCHITEKCI to zespół projektowy tworzony przez warszawskich architektów Annę Lorens i Marka Kozłowskiego. Podejmuje się działań projektowych począwszy od dizajnu, mebli, wnętrz po obiekty większej skali, budynki, plany zagospodarowania, projekty w skali miejskiej w oparciu o nowe technologie i dotychczasowe doświadczenia. Działa na polu międzynarodowym. Prace z dziedziny wzornictwa prezentowane były m. in. na łamach holenderskiego FRAME magazine, Casavivy, wystawie towarzyszącej festiwalowi Design East, zaś ulubiony projekt CO-house (systemu domów ze słomy), został wybrany jako jedyny z Polski do prezentacji na wystawie WOOD 2010 Architecture of Necessity, w Virserum Art. Museum w Szwecji, wraz ze Stevenem Hollem i Benish Architekten.

Więcej na www.klarchitekci.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas