Designteka

wydarzenia

Stół dla MŁODYCH!

05.03.2013

TON i najlepsze projekty w Konkursie STÓŁ dla MŁODYCH!

TON jeden z najstarszych producentów mebli na świecie, produkujący nieprzerwanie od 1861 roku w tym samym miejscu – Bystřice pod Hostýnem – gdzie żył i tworzył Michael THONET, w związku z pierwszą rocznicą obecności na polskim rynku, ogłosił Konkurs skierowany do młodych projektantów między 20 a 30 rokiem życia.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych projektów, przygotowanych w oparciu o temat konkursu i promocję młodych designerów.

Tematem konkursu był: STÓŁ DLA MŁODYCH, wykonany z drewna lub w kombinacji z innymi materiałami, użyteczny do pracy, jedzenia, rysowania, tańczenia itp., pasujący do różnych wnętrz

Jury przyznało:

I Miejsce za projekt stołu NO 25 design Stanisław Czarnocki i Jakub Marzoch, za klasycznie prosty, funkcjonalny stół oraz za ogromną dbałość o detal. O tak wysokiej ocenie projektu zdecydowały m.in. właściwa skala, rozwiązania, podkreślenie detalu, dyspozycje materiałowe, słowem wszystko co świadczy o znakomitym warsztacie projektowym.

II Miejsce za projekt stołu DXN design Olga Dąbrowska i Adam Groch, za kunsztowną formę świetnie odzwierciedlającą oraz wpisującą się w ponad 150 letnią tradycję ręcznego gięcia drewna w TON, oraz za głęboką analizę potrzeb i procesu projektowego prowadzącą do powstania stołu na „miarę” .

III Miejsce za projekt stołu YAGI design Nikodem Szpunar, głęboko osadzony w tradycji marki TON, wykorzystujący charakterystyczne dla Ton gięte elementy, ale też bliski trendom współczesnego designu.

Gratulujemy!

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas