Designteka

lifestyle

Stroje Violi Śpiechowicz

20.01.2010

25 stycznia w salonie AlmiDècor w warszawskich Złotych Tarasach rozpoczyna się sprzedaż kolekcji strojów zaprojektowanych przez Violę Śpiechowicz. Dominują w niej wygodne ubrania typu casual, ale są też kreacje wieczorowe.

Kolekcja Violi Śpiechowicz rozszerza znaczenie hasła AlmiDècor – „Loving Home“.

Viola_Almi_WEB

AlmiDècor proponuje meble, piękne przedmioty, zapachy i światło, tworzące niepowtarzalną atmosferę wnętrz, w których przebywają ludzie. To oni są najważniejszym elementem każdej przestrzeni – w swoim domu powinni się czuć równie dobrze jak w swoim ubraniu – mówi Viola.

Viola Śpiechowicz stworzyła dla AlmiDècor damską kolekcję wygodnych, domowych ubrań, w których dzięki nowoczesnym konstrukcjom i zastosowaniu miękkiej bambusowej tkaniny czujemy się dobrze i swobodnie. Takie stroje możemy nosić w domu, ale także bez przebierania się przyjąć gości, wyjść na imprezę albo – jeśli zajdzie taka potrzeba – „uratować świat”. Zwiewne sukienko-peniuary przypominają o tym, że w domu powinniśmy czuć się szczęśliwi i atrakcyjni.

JZ_09_Spiechowicz10

fot. Rafał Strzechowski

Viola Śpiechowicz docenia staranność i precyzję z jaką dobierana i eksponowana jest spójna oferta AlmiDècor. Dwa lata temu zaprezentowano tu kolekcję projektantki – stroje stały się świetnym dopełnieniem harmonijnych wnętrz. Obie marki łączy misja przekazywania ludziom piękna i radości, stąd pomysł na wspólne przedsięwzięcie, którego początkiem jest sprzedaż kolekcji Violi Śpiechowicz w salonie AlmiDècor w warszawskich Złotych Tarasach.

fot. Rafał Strzechowski

fot. Rafał Strzechowski

Począwszy od debiutu w 1992 roku Viola Śpiechowicz projektuje ubrania produkowane w krótkich seriach oraz ekskluzywne kreacje dla indywidualnych klientek, konsekwentnie rozwijając swój oryginalny, dobrze rozpoznawalny styl. Zajmuje się również kreowaniem wizerunku kobiet ze świata filmu, sztuki, telewizji i estrady oraz tworzeniem kostiumów na potrzeby sceniczne.

JZ_09_Spiechowicz43

fot. Rafał Strzechowski

W 1992 roku Viola Śpiechowicz stworzyła firmę Odzieżowe Pole. Przez 13 lat była jej współwłaścicielką i jedyną projektantką.

W 2007 roku wznowiła działalność pod marką Viola Śpiechowicz. Jej autorskie kolekcje spotykają się uznaniem nie tylko w Polsce – w 2008 roku znalazła się w 6 finalistów prestiżowego międzynarodowego konkursu mody Pitti Immagine, organizowanego we Włoszech. Stroje zaprojektowane przez Violę Śpiechowicz będzie nosić obsługa polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju.

Więcej informacji:

www.profundo.pl

www.violaspiechowicz.com

www.almi-decor.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas