Designteka

wydarzenia

Studio.O. dla Fundacji Mam Marzenie

27.02.2020

Głównym nurtem działalności pracowni Studio.O. jest architektura, ale Aga Kobus i Grzegorz Goworek nie zajmują się tylko projektowaniem domów, wnętrz czy krajobrazu. Znany w środowisku projektowym duet często dzieli się swoją wiedzą, uczestnicząc w najważniejszych panelach dyskusyjnych dotyczących roli architektury we współczesnym świecie. Na zaproszenie Fundacji Mam Marzenie projektanci poprowadzą 6 marca warsztaty dotyczące sztuki nowoczesnej w ramach Aukcji Marzeń. Wydarzeniu towarzyszyć będzie charytatywna aukcja sztuki, prowadzona od 11 do 25 marca online przez Dom Aukcyjny DESA Unicum.

Zlecenia związane z estetycznym i nowoczesnym projektowaniem potrzebują czasem wsparcia dotyczącego umiejscowienia dzieł sztuki w planowanej inwestycji. Do tej pory na rynku działa bardzo niewiele podmiotów posiadających wystarczającą wiedzę, by zajmować się szeroko pojmowanym art consultingiem. Tę rolę często przejmują  architekci, proszeni o pomoc w doborze grafik, malarstwa czy fotografii do domów swoich klientów. Celem warsztatów jest przeanalizowanie i uświadomienie projektantom kwestii odpowiedniego doboru dzieł sztuki nowoczesnej przy projektowaniu wnętrz, a także zdobycie wiedzy z zakresu rynku sztuki i tworzenia kolekcji. Zaproszona do poprowadzenia warsztatów pracownia Studio O. specjalizuje się w projektach dla najbardziej wymagających klientów. Ich związek ze sztuką  jest więc nieunikniony. Swą wiedzą w ramach „Aukcji Marzeń” podzielą się już w najbliższy piątek, 6 marca, o godz.18.00 w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak, przy Pasażu Wiecha 4.

Czym są galerie promujące tzw. art rental, czyli wypożyczanie dział sztuki? Jak filmować wnętrza? Jak dobrać obraz, tak by stał się integralną częścią mieszkania a nie „intruzem”? Spotkanie poprowadzone przez Agę Kobus i Grzegorza Goworka, architektów specjalizujących się w interdyscyplinarnych projektach domów, wnętrz i krajobrazu, będzie jednym z wydarzeń towarzyszących charytatywnej „Aukcji Marzeń”. Cały dochód z aukcji, na której pod wirtualny młotek pójdą znakomite dzieła polskich malarzy i grafików, zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

„Aukcja Marzeń” to projekt Fundacji Mam Marzenie skierowany do miłośników sztuki i szeroko pojętego wystroju wnętrz – zarówno amatorów, którzy chcą uatrakcyjnić swoje domy o wyjątkowe dzieła sztuki, jak i osób zawodowo związanych z projektowaniem wnętrz, które dzięki zajęciom takim jak nasze warsztaty będą mogły wzbogacić swoją wiedzę o wykorzystanie sztuki we wnętrzach. Ideą pomagania staramy się zarażać wszystkich. Chcemy pokazać, że sprawienie szczęścia innym, w naszym wypadku w postaci spełnionego marzenia, może być źródłem radości nie tylko osoby obdarowywanej, ale także obdarowującej” – mówi Katarzyna Kowalska z Fundacji Mam Marzenie. „Naszemu udziałowi w warsztatach przyświeca przekonanie, że zarówno architektura, edukacja, jak i pomaganie dotyczą nas wszystkich – dodają Aga Kobus i Grzegorz Goworek ze Studio.O.

Chęć udziału należy potwierdzić do 5 marca, pisząc na adres katarzyna.kowalska@mammarzenie.org. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Więcej na:

www.aukcjamarzen.pl.

www.studioorganic.pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas