Designteka

dodatki

Suszarka Dyson Airblade

27.01.2010

Suszarka do rąk Dyson Airblade™ to wynalazek firmy Dyson, higieniczny i dwa razy szybszy od tradycyjnych urządzeń.

Suszarka Dyson Airblade™ suszy ręce w całkowicie nowy sposób – zamiast używania gorącego powietrza, które sprawia, że wilgoć powoli paruje, Dyson Airblade™ wykorzystuje strumień powietrza o dużej prędkości, który zbiera ją z dłoni. Pozostałe suszarki suszą dłonie o wiele wolniej – z tego powodu ludzie nie czekają wystarczająco długo i pozostawiają je mokre lub wilgotne, przez co szybciej zbierają się na nich bakterie z przedmiotów, których dotykamy.

dyson1

Dyson Airblade™ podczas suszenia kieruje na ręce strumień powietrza o prędkości 644 km/h.

Dyson Airblade™ wyposażony jest w filtr HEPA H13, który filtruje powietrze, usuwając 99.97% bakterii. Posiada także jodowany żywiczny mikrofiltr, który czyści zużytą wodę i usuwa 99.9% bakterii. Zdezynfekowana woda jest następnie atomizowana przy użyciu krystalicznej elektrody i uwalniana jako nieszkodliwa, niewidzialna mgiełka. Dyson Airblade™ jest dodatkowo pokryta powłoką antybakteryjną, która usuwa do 99.9% bakterii i pleśni.

dyson2

Suszarkapotrzebuje tylko 10 sekund na wysuszenie rąk, podczas gdy standardowy czas tradycyjnych suszarek to 35 s. Ponieważ suszy szybciej, zużywa mniej energii. Dodatkowo, ze względu na to, że Dyson Airblade™ w odróżnieniu od tradycyjnych suszarek nie używa gorącego powietrza do suszenia rąk, nie potrzebuje zużywać energii na dodatkowy element grzewczy w związku z czym jego użytkowanie jest o wiele tańsze.

Źródło i zdjęcia: www.dyson.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas