Designteka

wydarzenia

SWAYZAK feat. RICHARD DAVIS

10.04.2011

SPOT. oraz Tauron Nowa Muzyka 2011 Festival zapraszają serdecznie na pierwszą poznańską odsłonę Before Tauron Nowa Muzyka 2011 Festival.  Zaprezentuje się na niej legenda muzyki elektronicznej SWAYZAK z wokalem RICHARDa DAVISa (K7, Fabric).

Support: DJ Lip oraz Top Cut (City Inside Art)

After: Petter von Coil (Beats Friendly, Das Erste Dance)

Data: 16.04.2011, godz. 22:00

Miejsce: SPOT. ul. Dolna Wilda 87, Poznań, www.spot.poznan.pl

Bilety: 20 zł (do 15.04 włącznie) / 25 zł (16.04)

Sprzedaż: SPOT. oraz muno.pl

Swayzak to bez dwóch zdań światowa ikona elektronicznej sceny muzycznej. Zespół został założony w 1996 roku w Londynie przez David Brun Browna i James Taylora, przyjaciół z pracy (Brown, urodzony w 1966 roku w Glasgow w Szkocji, Taylor, w Londynie w 1967 roku). Dzisiaj skład Swayzak uzupełniają Richard Davis /teksty i wokalista/ oraz Francesco Brini /perkusja/. Zespół w zależności od potrzeb koncertuje jako duet, bądź kwartet dający de facto regularne sceniczne koncerty.

„Dobra muzyka boli, albo nie ma sensu jej słuchać” – tak właśnie brzmi recepta na sukces w wykonaniu brytyjskiego duetu Swayzak. Istnieją od 13 lat i choć płynie w nich brytyjska krew, od dawna powinni mieć już honorowe obywatelstwo Berlina, ponieważ kreowane przez nich dźwięki, to najczystszej wody minimal i IDM, kojarzące się o wiele bardziej z pordzewiałymi loftami i fabrykami niemieckiej stolicy, niż śniętymi rybami pływającymi w Tamizie.

Już pierwszy przebój Swayzaka, opublikowany w 1998 r. Speedboat, pokazał, że James Taylor i David Brown nie znają litości – surowy bas, chodzący z wdziękiem młota pneumatycznego, dubowe pogłosy i klawisz żywcem wyjęty z najbardziej obciachowych syntetyków lat 80-tych wyraźnie pokazały, że Swayzak nie szuka poklasku. Dzięki temu właśnie od lat mogą się cieszyć niewątpliwie zaszczytnym tytułem jednej z najbardziej nieprzystępnych składów na współczesnej tech-house’owej scenie muzycznej, a ich występy wywołują krańcowe reakcje u tzw. niedoświadczonejj publiczności.

Jak sami o sobie mówią, Swayzak łączą techno z wyspiarską umiejętnością pisania dobrych piosenek. Tak naprawdę ich propozycję należy nazwać elektronicznym popem, bardzo umiejętnie wykorzystującym inteligentny house i tech-house. A to, że zostali uznani światową ikoną elektroniki zawdzięczają tylko ogromnemu talentowi do pisania znakomitych kawałków i sprawnej ręki do tworzenia albumów.

Dzisiaj w swoim katalogu Swayzak ma 6 pełnowymiarowych autorskich albumów (gdzie ostatni z nich „Some Other Country” był światowym bestsellerem) oraz drugą taką ilość albumów z remixami, singlami czy autorskimi remiksami. Z ich katalogiem rzadko, który producent muzyki elektronicznej może się dzisiaj porównywać. Za wydawnictwa zespołu odpowiadają najważniejsze europejskie oficyny jak Studio K7 czy londyński Fabric (także jako miejsce rezydencji).

Imprezę wspiera Red Bull, a poznański występ Swayzak zostanie specjalnie zarejestrowany dla RBMA ON AIR Radio oraz udostępniony na stronie www.redbullmusicacademyradio.com

Zapraszamy na kolejny Before Tauron Nowa Muzyka Festiwal 2011, tym razem w stolicy Wielkopolski!

Mamy nadzieję, że występ jednej z ikon muzyki elektronicznej w ramach cyklu Before Tauron Nowa Muzyka 2011 zachęci Was jeszcze bardziej do odwiedzenia Katowic latem podczas 6. edycji Tauron Nowa Muzyka Festiwal!

Pełne info dostępne na: www.festiwalnowamuzyka.pl

Zapraszamy!

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas