Designteka

wnętrza

Światło w zimie

02.02.2015

Zima ze śniegiem i mrozem uważana jest za bardzo piękną porę roku. Dajemy jej jednak wielkiego minusa… za krótki dzień i długą, bardzo długą noc. Brak światła ma niekorzystny wpływ na organizm ludzki. Złe samopoczucie, depresyjne myśli, brak sił i energii do działania to konsekwencje zimy. Mieszkamy w szerokości geograficznej, w której nie możemy nacieszyć się światłem naturalnym i podczas jesieni, czy tak, jak teraz zimy – w znacznym stopniu korzystamy ze światła sztucznego. Spędzamy przy nim wiele godzin – jego barwa, rodzaj i oprawa ma ogromne znaczenie na samopoczucie domowników i nastrój naszego domu. Odpowiednie oświetlenie mieszkania jest niezwykle istotne, a lampa to także szalenie dekoracyjna część każdego wnętrza.

Interesujący design lamp i różne barwy światła wprowadzają do wnętrz przytulną atmosferę, a przy tym poprawią nasz nastrój! Wybierając oświetlenie, należy pamiętać, że każde z pomieszczeń pełni inną funkcję i wymaga indywidualnych rozwiązań.

W kuchni, oświetlamy całe pomieszczenie, ale idealnie jest doświetlić też blat roboczy, dzięki temu wygodniej przy nim pracować. W jadalni – konieczna jest lampa nad stołem, blask, której umili wspólne rodzinne posiłki. Doświetlenie sypialni, gabinetu, czy pokoju dziennego skupiać się będzie głównie na wystroju wnętrz i komforcie jego użytkowników. Obecnie mamy wiele możliwości, a wybór właściwego oświetlenie nie należy do najłatwiejszych. Zapraszamy do Luminosfery – showroomu przy Bakalarskiej 34 w Warszawie. Projektanci doradzą jak właściwie i pięknie oświetlić Państwa mieszkanie.

Luminosfera to miejsce prezentujące najciekawsze europejskie wzornictwo z największą w Polsce ekspozycją wielu zagranicznych marek.

W ofercie Luminosfery – na 800 metrach kwadratowych – znajdują się m.in.: Lampe Gras, Villa Lumi, Fontana Arte, Ideal Lux, Foscarini, Luci Italiane, BPM Lighting, Oluce, Lucente, Lightyears, Muuto, Fritz Hansen, Petite Friture, Estiluz, Anglepoise, Lako, Bjorn, na wyłączność: Cangini&Tucci i Timothy John, a także największa w Polsce ekspozycja między innymi: Masiero, Catellani&Smith, Terzani, Martinelli Luce, Panzeri, Kundalini. Polskim akcentem tego miejsca, obok młodego designu jest obecność mebli Noti. Uzupełnienie oferty stanowi osprzęt oświetleniowy, dekoracyjne źródła światła oraz systemy zarządzania inteligentnymi budynkami.

Zapraszamy na www.lumiosfera.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas