Designteka

wydarzenia

W Cosentino o kamieniu naturalnym

19.12.2019

W podwarszawskiej siedzibie Cosentino architekci, projektanci i dziennikarze spotkali się z Anilem Taneją, światowym ekspertem z dziedziny kamienia naturalnego. Dyrektor World Natural Stone Association wygłosił prelekcję o kreatywnym wykorzystaniu kamienia i opowiadał o najnowszych trendach wykorzystania tego surowca w architekturze oraz we wzornictwie przemysłowym.

W świecie kamienia

Cosentino znane jest z produkcji wyszukanych materiałów, znajdujących szerokie zastosowanie w architekturze i wzornictwie. Oferuje różne rodzaje powierzchni, umożliwiające tworzenie niepowtarzalnych projektów i rozwiązań do wnętrz, domów, a także budynków użyteczności publicznej. W ofercie hiszpańskiego producenta poza konglomeratami Silestone i powierzchnią ultrakompaktową Dekton znajdziemy także kamień, materiał używany w świecie architektury, budownictwa i aranżacji wnętrz od setek lat. Jego naturalne piękno, o którym opowiadał zebranym tego wieczoru  Anil Taneja, czynią go unikalnym i ponadczasowym. Po wykładzie gościa specjalnego, Dyrektor Generalny Cosentino Polska, Miguel Sierra, pokazał gościom wybrane kamienie z kolekcji Sensa, specjalnie zabezpieczone granity i kwarcyty, nie wymagające żadnej dodatkowej konserwacji.

Sensa i Natural Stone

Kolekcja Sensa to wyselekcjonowane wzory granitów i kwarcytów, długotrwale zabezpieczone technologią opatentowaną przez Cosentino. Warstwa Senguard NK jest chemicznie zintegrowana z materiałem, ale umożliwia przepływ powietrza przez pory powierzchni. Zabieg ten zmienia napięcie powierzchniowe kamienia, sprawiając, że jest on naturalnie i trwale zabezpieczony przed wnikaniem płynów, takich jak woda, kawa lub olej. Ta przełomowa innowacja przedłuża trwałość materiału bez zmiany wyglądu lub tekstury powierzchni. W kolekcji Sensa znajdziemy najpiękniejsze kamienie pochodzące z Brazylii i Indii, wybrane według ścisłych kryteriów jakości i estetyki. Do ich portfolio dołączył właśnie kwarcyt Nilo w kolorze ciemnej szarości, z żyłami rozproszonymi na całej powierzchni płyty. Nowy kamień oferowany jest w polerowanym wykończeniu Mirage.

Ponadto, entuzjaści kamienia naturalnego znajdą w ofercie Cosentino także klasyczne propozycje, takie jak marmur, granit, wapień i trawertyn. Starannie wyselekcjonowane, stanowią unikalną i wciąż bardzo pożądaną propozycję do wnętrz.

Więcej na: https://www.cosentino.com/pl-pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas