Designteka

wydarzenia

Szkoła Produkcji Wnętrz i Designu

01.09.2014

Trwa nabór na semestr jesienny w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu!

SPWiD to nowa jakość wśród szkół poświęconych tematyce wnętrz – pierwsza w Polsce szkoła skoncentrowana na technicznych i praktycznych aspektach projektowania przestrzeni. Jest przeznaczona dla osób, które chcą zdobywać fachową wiedzę i doświadczenie z zakresu technologii produkcji i wykonawstwa wnętrz. Będą one mogły podnosić swoje zawodowe kompetencje pod okiem jednego z najlepszych polskich architektów wnętrz – Dominiki J. Rostockiej. To ona jest mentorem, a przede wszystkim autorem nowatorskiego programu SPWiD. Semestr jesienny w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu rozpocznie się 19 września 2014 r.

„Projektowanie wnętrz wymaga od osób wykonujących ten zawód wiedzy interdyscyplinarnej. Do bycia dobrym architektem wnętrz nie wystarczy jedynie zmysł estetyczny. Kreatywne spojrzenie na rzeczywistość poparte być musi gruntowną wiedzą techniczną, produktową i technologiczną. Do takich wniosków doprowadziło mnie kilkanaście lat projektowania wnętrz w Polsce i za granicą. Doświadczenie poparte tysiącami projektów, setkami realizacji i zagranicznymi nagrodami, to mój największy skarb. Chcę się nim dzielić z osobami stawiającymi pierwsze kroki w zawodzie architekta wnętrz”, mówi Dominika J. Rostocka, współzałożycielka i mentor Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu.

Podnoszenie kompetencji osób chcących profesjonalnie zajmować się projektowaniem wnętrz, będzie odbywać się w SPWiD w oparciu o autorski program nauczania. Bazuje on na wiedzy praktycznej i bogatym doświadczeniu Dominiki J. Rostockiej. Zajęcia będą prowadzone przez nią a także przez innych wieloletnich praktyków i najwyższej klasy technologów, którzy umożliwią poznanie właściwości wielu materiałów oraz sposobów ich zastosowania w oparciu o normy i przepisy budowlane. Kluczowymi punktami programu Szkoły Produkcji Wnętrz i Designu są warsztaty projektowe, organizowane na autentycznych placach budowy i w aktualnie aranżowanych wnętrzach, jak również warsztaty materiałowe, krok po kroku pokazujące budowę i montaż poszczególnych elementów wyposażenia wnętrz. Będą one przeplatane inspirującymi prezentacjami na temat nowych trendów ze świata wnętrz i designu, a także trendów rozwojowych w budownictwie. Dodatkowo, w SPWiD realizowane będą projekty specjalne z obszaru designu, organizowane przez Fundację Art & Mind.

„Obok praktyki zawodowej, w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu duży nacisk położymy także na kreatywność i abstrakcyjne myślenie. Jeszcze dwadzieścia lat temu to te cechy dominowały w aranżacji oryginalnych wnętrz. Obecnie, wobec niezwykle szerokiej oferty gotowych wyrobów, samodzielne projektowanie, a tym bardziej wykonywanie nowych wzorów (zarówno większych elementów wyposażenia wnętrza, jak i detali) stanowi margines w pracy wielu architektów. Warto to zmienić, ponieważ tylko wówczas wnętrze staje się prawdziwie skrojone na miarę inwestora i ponadczasowe”, podkreśla Rostocka. Jednym z kluczowych zagadnień związanych z projektowaniem zarówno wnętrz jak i przeznaczonych do nich detali, jest geometria. To właśnie kodowi geometrycznemu w projektowaniu poświęcony będzie otwarty wykład inaugurujący semestr jesienny SPWiD, który odbędzie się 18 września w Atelier Grzybowska 6/10 w Warszawie. Zajęcia jesiennego semestru rozpoczną się 19 września, będą się odbywać w Szkole Produkcji Wnętrz i Designu co dwa tygodnie i zakończą się 7 grudnia 2014 roku.

***

Dominika J. Rostocka należy do grona najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich architektów wnętrz. Główny projektant w firmie Creative Coop. Architects. Pomysłodawczyni i współzałożycielka wielu firm z dziedziny projektowania wnętrz, m. in.: Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room”, a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10”. Założycielka Fundacji Art&Mind, zajmującej się edukacją w dziedzinie sztuki i designu. Wyróżniana w Polsce i za granicą. W 2013 roku jej „Rezydencja pod Dębami” została nagrodzona w Londynie tytułem Best Interior Design w prestiżowym konkursie European Property Awards. W ciągu 15 lat kariery zawodowej zrealizowała kilkaset projektów wnętrz w Polsce i za granicą (między innymi we Włoszech, Niemczech czy Dubaju). Specjalizuje się w kompleksowej aranżacji luksusowych domów i rezydencji. Projektuje także wnętrza publiczne i zajmuje się konserwacją zabytków. Znakiem rozpoznawczym jej realizacji są oryginalne detale. Tworzy nie tylko projekty budynków i wnętrz, ale także wzory autorskich mebli i indywidualnych elementów dekoracyjnych. Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej (akredytacja Royal Institute of British Architects) oraz Podyplomowych Studiów Konserwacji Zabytków na Politechnice Krakowskiej. Swoje zamiłowanie do detali zawdzięcza licznym pasjom artystycznym oraz dodatkowemu wykształceniu w zakresie rzemiosła artystycznego, rysunku oraz malarstwa. Fascynują ją nowe trendy w stylistyce i wzornictwie. W ich poszukiwaniu odwiedza regularnie targi wnętrzarskie w Paryżu, Kolonii, Mediolanie czy Moskwie.

Więcej na:

http://spwid.pl/

https://www.facebook.com/szkolaprodukcjiwnetrzidesignu?fref=ts.

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas