Designteka

wnętrza

Szkolny start z biurkiem Smart

05.08.2015

Telewizja, internet, multimedialne zabawki wypierają dziś naturalne formy aktywności i ruchu, które sprzyjają ogólnemu rozwojowi dzieci. W efekcie coraz więcej z nich ma kłopot z udanym wejściem w „ławkę szkolną”. Nie miały po prostu zbyt wielu okazji, aby się wszechstronnie rozwinąć i nabyć niezbędne w szkole kompetencje.

Wyniki eksperymentu z udziałem 5-latków, przeprowadzonego jesienią 2014 roku przez naukowców SWPS pokazują, że posiadanie własnego biurka i praca przy nim niesamowicie rozwija poczucie autonomii, motywację do pracy i zwiększa u dzieci satysfakcję z wykonywanych zadań. Biurko stało się dla dziecka pierwszą, prawdziwie niezależną strefą w domu.

Biurko SMART, dzięki specjalnym otworom i kreatywnym akcesoriom uzyskało w tym eksperymencie zdecydowanie wyższe wyniki niż tradycyjne biurka. Eksploracja, manipulacja i zabawa przy nim powodowała, że dzieci czuły się bardziej sprawcze, podchodziły do pracy z większą wytrwałością.  Po miesiącu obserwacji okazało się że u tych dzieci silniej rozwinęła się twórcza wyobraźnia a także zdolności manualne. Wszystkie te cechy badano przy użyciu wystandaryzowanych testów diagnostycznych stosowanych m.in. przy badaniu gotowości szkolnej dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej.

„Biurko SMART pozostawia dziecku dużą swobodę aranżowania i tworzenia pomysłowych rozwiązań. To rozwija jego wytrwałość, wiarę we własne siły i wyobraźnię. Już Einstein powiedział, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.” Kupno dziecku biurka jeszcze przed pójściem do szkoły pozwala w naturalny sposób stymulować jego rozwój. Biurka, które jak badany SMART by VOX, dostarczają dziecku dodatkowych okazji aby eksperymentować, konstruować i rozwijać wyobraźnię, znacząco przyspieszają rozwój i naukę kompetencji, które coraz trudniej wykształcić w środowisku zdominowanym przez wirtualne rozrywki. Własne biurko SMART zmontowane wspólnie z rodzicem może być pierwszym poważnym konstruktorskim sukcesem Twojego dziecka.

„Jeśli więc chcesz, aby pójście do szkoły stało się dla Twojego dziecka przygodą a nie przykrą koniecznością, kup mu biurko, a potem spędź z nim trochę czasu.”

CYTATY :

Dr Ewa Jarczewska, SWPS

Autorka badań „Kontakt z biurkiem Smart by VOX,

A rozwój twórczości i gotowości szkolnej 5-latków”, marzec 2015

Więcej na www.meble.vox.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas