Designteka

wydarzenia

Targi Designu Miejskiego

24.02.2010

Od 20 do 22 maja 2010 roku Warszawa zmieni się w europejską stolicę designu miejskiego.

Wszystko za sprawą pierwszych w Polsce Dni Designu Miejskiego Design 4CityLife, organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Miast i Regionów PROREGIONA. Współorganizatorem imprezy są Władze Miasta Stołecznego Warszawy.

logo

Jest to pierwsza tego typu międzynarodowa impreza skierowana ściśle do klientów zainteresowanych tematyką designu miejskiego. Będzie miała charakter wielopłaszczyznowy:

  • żywa, uliczna ekspozycja artystycznych mebli miejskich
  • targi dla wystawców
  • seminaria dotyczące designu miejskiego
  • kulturalno-rozrywkowe imprezy towarzyszące.

Idea Design 4CityLife zrodziła się z potrzeby zainteresowania władz samorządowych, architektów, przedstawicieli polskich i zagranicznych firm zajmujących się designem miejskim, developerów, mediów i mieszkańców problematyką kształtowania nowego, lepszego wizerunku polskich miast. Dni Designu Miejskiego to doskonały pretekst do dyskusji nad potrzebą lepszego planowania urbanistycznych rozwiązań, stylizowania przestrzeni wspólnej i znalezienia kompromisu pomiędzy tym, co artystyczne, a tym, co użyteczne.

W świetle starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jest to także świetna okazja do promocji Warszawy, a w szczególności jej dzielnicy Pragi Północ, jako prekursora nowoczesnego myślenia o mieście, które może stać się swoistym artystycznym tworzywem, a zarazem miejscem, w którym wygodnie i ciekawie jest żyć.

Impreza odbędzie się na terenie Dawnej Wytwórni Wódek Koneser na warszawskiej Pradze.

Warszawska Praga, która została wybrana jako tło i zarazem uczestnika wydarzeń związanych z Design 4CityLife jest miejscem szczególnym. Niegdyś okryta złą sławą, dziś „rewitalizuje” swój wizerunek i zyskuje na atrakcyjności, zarówno mieszkalnej, jak i kulturalnej. Tutaj migrują artyści, tutaj powstają najmodniejsze knajpy (dość wymienić Saturatora, Zwiąż Mnie, czy Skład Butelek), tutaj też, z dala od centrum miasta, ale wciąż w centrum wydarzeń, funkcjonuje znakomicie Fabryka Trzciny, jedna z najsłynniejszych warszawskich imprezowni i koncertowni.

Więcej informacji: www.4citylife.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas