Designteka

wydarzenia

Targi designu WZORY

18.06.2013

To pierwsza edycja warszawskich targów Designu, których celem jest propagowanie i promowanie sztuki użytkowej, przedstawienie jej autorów oraz możliwość jej prezentacji i sprzedaży. Do udziału w tarach zaproszono ponad 60 wystawców którzy będą prezentowali swoje wzory w ogrodzie i nowoczesnych przestrzeniach CPK. Przestrzeń wystawiennicza podzielona została na strefy zapewniające odwiedzającym bezpośredni kontakt z produktem i jego autorem, komfort zakupów i możliwość relaksu dla całej rodziny.

Targi będą trwały od 12 do 22 w ogrodzie i wnętrzach Centrum Promocji Kultury Praga Południe, gdzie przez cały dzień prezentowane będą najciekawsze prace młodych polskich projektantów.

Wystawcy zaprezentują bardzo szerokie spektrum wzornictwa. Do udziału zaproszono projektantów o świeżym, nowatorskim spojrzeniu na sztukę użytkową, aby ukazać jak bardzo jest ona różnorodna i niejednolita.

Wzory zadbają też o podniebienia gości – zaproszono do współpracy Le Targ który dostarczy tradycyjne slowfoodowe smakołyki, od wybranych lokalnych producentów. Kuchenni maniacy znajdą wśród wystawców również designerskie wyposażenie kuchni.

Dzieci będą mogły swobodnie hasać w wydzielonej dla nich bezpiecznej strefie zabawy, w której przeprowadzimy również zajęcia warsztatowe rozwijające kreatywność. Wśród wystawców pojawi się wielu specjalistów od dziecięcego designu, dedykowanego najmłodszym.

Przedstawiony zostanie również „Etno – projekt”, wystawa wieńcząca warsztaty designu białoruskich i polskich młodych projektantów. efekty ich inspirującej pracy pokazane zostaną na planszach w ogrodzie.

DJ Bumi Phillips, przez cały dzień umili nam zakupy swoją wysmakowaną muzyczną selekcją.

Organizatorki:

Jagoda Valkov – koordynator projektu

Projektantka, scenograf, architekt krajobrazu i wnętrz. Zajmuje się projektowaniem przestrzeni miasta, scenografią w filmie, projektuje poduszki, pledy i dywany w swojej marce Dziana. Absolwentka Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie oraz studiów podyplomowych z projektowania wnętrz i wystawiennictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Współpracowała m.in. z TV Polska, Universal Music Polska, PWSFTiV w Łodzi, Fundacją Polsat, TV Polsat, CSW w Warszawie, Stowarzyszenie M4 odblokuj. Wielokrotna uczestniczka akcji Land Artowych m.in Lubelski Festiwal Land Art, Festiwal Mithogenesis na Ukrainie. Właścicielka firmy zajmującej się szeroko pojętym projektowaniem Love Landscape.

Aleksandra Pawelska – koordynator projektu

Znana jako Ola Monola to organizatorka warszawskich imprez ekologicznych i animujących lokalną społeczność. Zorganizowała 14 Edycji „Uwolnij Łacha” -największej w Polsce wymiany typu swap. Współtworzyła pierwsze pchle targi w stolicy i aktywnie udziela się jako promotor ekologicznego i zdrowego trybu życia organizując warsztaty recyclingu „O!Re:Ty!”. Jest również współorganizatorką Targu Śniadaniowego – cotygodniowej inicjatywy propagującej wspólne posiłki i zakupy od lokalnych producentów.

Więcej informacji, pełna lista wystawców oraz kontakt do organizatorów na stronie:

www.wzorytargi.pl

Oraz na naszym Fan Page’u:

WZORY-Warszawskie-Targi-Designu

 

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas