Designteka

wydarzenia

Targi Rzeczy Ładnych w Łodzi!

10.10.2014

Targi Rzeczy Ładnych po raz pierwszy w Łodzi – już jutro! Próbka najlepszego polskiego designu, najciekawsi projektanci i twórcy mebli, lamp, ceramiki, najlepsi polscy plakaciści i graficy, wybór książek i magazynów – to wszystko na specjalne zaproszenie ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL.

11 października w klimatycznych pofabrycznych przestrzeniach OFF PIOTRKOWSKA w ramach ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL odbędzie się pierwsza łódzka edycja TARGÓW RZECZY ŁADNYCH – popularnej imprezy, której celem jest promocja i popularyzacja dobrego designu dostępnego dla szerokiej publiczności. „Chcemy odczarować elitarność pojęcia >>design<<, pokazać jak istotną role odgrywa on w codziennym życiu. Cenimy estetykę estetykę i funkcjonalność przedmiotów, dostrzegamy deficyt tych pojęć w rzeczywistości i chcemy to zmienić” – mówią organizatorzy.

Targi Rzeczy Ładnych to wydarzenie nie tylko dla branży i specjalistów, ale przede wszystkim dla konsumentów, którzy lubią dobrze zaprojektowane przedmioty, a nie wiedzą jak do nich dotrzeć. Podczas Targów prezentuje się kilkadziesiąt najciekawszych polskich firm i projektantów. Wszystkie pokazywane przedmioty można kupić od ręki. Nie zabraknie mebli – stołów, łóżek i foteli od firm takich jak Poppyworks, Śni mi się, Robimy stoły czy Metal Story. Dużym zainteresowaniem cieszą się zawsze meble retro, reprezentowane w Łodzi m.in. przez firmy Sztuka Mebla i 366 Concept Design & Lifestyle oraz lampy, które pokażą Norla Design, Zapalgo, byLight i inni. Hitem poprzednich edycji Targów były też nagradzane pościele serii Hayka we wzór słomy od Dizeno oraz znakomite ozdobne kafle w nowoczesne wzory od manufaktury Purpura oraz światowej klasy porcelana ze słynnego Ćmielów Design Studio – je także będzie można zobaczyć i kupić w sobotę w OFF PIOTRKOWSKA.

Atrakcją łódzkiej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie duży wybór plakatów i grafik młodych polskich projektantów i grafików. Swoje prace zaprezentują m.in. Dawid Ryski, Patryk Mogilnicki, Sabina Samulska, Krzysztof Iwański, ArtKiosk i inni. Na miejscu będzie też można znaleźć najnowsze książki i magazyny o sztuce, designie, architekturze i stylu życia oraz książki dla dzieci znakomitego Wydawnictwa Dwie Siostry i młodego Wydawnictwa Papierówka. Więcej produktów dla najmłodszych będzie czekało w strefie dla dzieci, dlatego organizatorzy zapraszają na Targi całe rodziny.

Pierwsze dwie edycje Targów Rzeczy Ładnych zorganizowane w Warszawie spotkały się z ogromnym zainteresowaniem wystawców i publiczności. Imprezy odwiedziło ponad 12 tysięcy gości i wzbudziły one duże zainteresowanie mediów. Łódzka edycja Targów odbędzie się na zaproszenie ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL. – Targi Rzeczy Ładnych to próba promowania i popularyzowania nowego, dobrego designu. Chcemy, żeby świetne polskie projekty trafiały do naszych domów – zachęcają organizatorzy wydarzenia. Są nimi Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska, Paweł Stremski, Bartek Winiarski i Katarzyna Chacińska.

Targi Rzeczy Ładnych

11 października 2014

Godz. 11-19

OFF PIOTRKOWSKA (ul. Piotrkowska 138/140)

Wstęp wolny

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas