Designteka

lifestyle

The Haze

17.02.2016

Napój z innej półki.

Jest lekko gazowanym napojem bezalkoholowym, o unikalnym smaku. Głównym składnikiem napoju jest l-teanina – aminokwas naturalnie występujący w liściach zielonej herbaty. Powoduje poczucie odprężenia i relaksu, poprawiając humor[1][2]. Butelka jest pokryta wysokiej jakości czarną farbą, a etykieta jest nadrukowana. Minimalistyczny design, prawdopodobnie z najmniejszym logo w branży. Całość przyjemna w dotyku, z dbałością o detale. To napój z innej półki.

Projekt powstał w Trójmieście, z inicjatywy trzech przyjaciół z rocznika 90’. Każdy ma doświadczenie z innej branży (szufladkując: Informatyk, Farmaceuta, Kreatywny). Przytłoczeni pracą na etacie i otaczającą rzeczywistością, myśleli nad wspólnym biznesem, który połączy ich wszystkie umiejętności i zalety. Dużym atutem, który stoi po ich stronie jest wymyśleniem receptury, prowadzenie marketingu, zaplecze IT oraz doświadczenie, co znacznie ułatwia sprawę przy otwieraniu nowej firmy. Biznes musiał być zgodny z ich własnymi poglądami, a nie marketingowymi zasadami. Dzięki temu produkt i komunikacja marki może cieszyć oko, a nie odstraszać.

Przygotowanie do sprzedaży zajęło prawie dwa lat. Jako producenci, są oni odpowiedzialni za przygotowanie produktu od fazy receptury, po gotową do wypicia butelkę. Wszystko zlecają firmom zewnętrznym, łącząc produkt w całość. Pierwszy lokale zdobyli w połowie Września (Czarna Wołga – Pub Sopot, Pułapka – Pub Gdańk, DOM – klub Gdynia), a obecnie The Haze można znaleźć w ponad 45 lokalach, nie tylko w Trójmieście. Lista miejsc ma różne kategorie, od klubów (napój dobrze łączy się z alkoholem), po burgerownie, kawiarnie, designerskie concept story a także wyrafinowane restauracje. Marka rozwija się na tyle dynamicznie, że pierwsi dystrybutorzy zaczęli sprzedawać napój w Poznaniu, a także Koszalinie. Przed wakacjami, sieć dystrybucyjna ma się powiększyć i zaopatrywać w The Haze wszystkie największe miasta w Polsce.

Więcej:

Emil Skokowski

www.thehaze.pl

emil@thehaze.pl

tel. 513 878 180

[1] Juneja, L. R., Chu, D. C., Okubo, T., Nagato, Y., & Yokogoshi, H. (1999). L-theanine—a unique amino acid of green tea and its relaxation effect in humans. Trends in Food Science & Technology, 10(6), 199-204.

[2] Kimura, K., Ozeki, M., Juneja, L.R. & Ohira, H. (2007) L-theanine reduces psychological and physiological stress responses. Biological Psychology, 74, 39-45.

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas