Designteka

wnętrza, lifestyle

Troska o Ziemię kluczową wartością w projektowaniu

22.04.2022

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, eksperci marki Nobonobo opowiadają o procesach twórczych, stojących za projektowaniem wyjątkowych mebli w duchu zrównoważonego rozwoju i gospodarki cyrkularnej.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Święto obchodzimy od 1970 roku, a jego celem niezmiennie od tamtego czasu jest promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa,  a także zwiększanie świadomości na temat wspólnego kształtowania przyszłości planety. Tegoroczny temat Dnia Ziemi brzmi „Inwestuj w naszą planetę” i ma skupić się przede wszystkim na kwestiach dotyczących zmian klimatu.

Poszanowanie świata, w którym żyjemy, jest w procesie twórczym kluczową kwestią. Pozwala ono na szukanie odpowiedzi na problemy, które jako producenci stale napotykamy na swojej drodze. Innowacyjne, ekologiczne podejście do projektowania mebli oraz zaangażowanie ekspertów z różnych rejonów świata sprawia, że nie tylko jesteśmy w stanie stworzyć produkt będący swego rodzaju dziełem sztuki, ale także zaproponować konkretne rozwiązania, popychające nas w kierunku zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Tomek Rygalik, designer projektujący dla Nobonobo.

Z myślą o ekologii

Jednym z głównych wyzwań stojących przed współczesnymi producentami jest niewątpliwie ekologia i zminimalizowanie śladu węglowego. Choć założenia te mogą wydawać się skomplikowane i trudne, istnieją sposoby aby wprowadzić je do procesu produkcji.

Zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej staramy się, żeby nasze produkty i komponenty, z których zostały stworzone, były wytrzymałe i dzięki temu jak najdłużej pozostawały w obiegu – w produkcji tkanin technicznych wykorzystujemy m.in. przetworzone butelki PET. Zależy nam również na ekologicznym charakterze samego procesu produkcyjnego. W naszej fabryce cała energia powstaje dzięki panelom fotowoltaicznym, a jej nadwyżki sprzedawane są innym podmiotom. Staramy się też uświadamiać konsumentów, że wybranie naturalnej tkaniny obiciowej nie tylko podniesie wartość estetyczną, ale będzie także inwestycją w środowisko – dodaje Tomasz Matejczyk, współwłaściciel marki Nobonobo.

Nobonobo stale pracuje nad kolejnymi udoskonaleniami, które jeszcze bardziej ułatwią marce projektowanie estetycznych i nowoczesnych mebli przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

Więcej informacji na stronie: https://nobonobo.pl/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas