Designteka

dodatki

UAU project

01.03.2017

UAU project to multidyscyplinarne studio projektowe z Warszawy. Tworzą je absolwenci Wzornictwa Przemysłowego warszawskiej ASP – Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Obecnie skupiają się głównie na projektowaniu przedmiotów codziennego użytku do produkcji przy użyciu domowych drukarek 3D. Chcą pokazać, że druk 3D to najlepszy sposób na to aby dobry design był dostępny dla każdego. Laureaci A’ Desing Award 2016 w kategorii Sustainable Products, Projects and Green Design oraz dwóch nagród Must Have.

GROWW. to minimalistyczna szklarenka na jedną roślinę. Idealna do małych mieszkań. Główne elementy GROWW. są wyprodukowane na drukarce 3D, dodatkiem jest słoik. Zależnie od modelu można zastosować albo popularne słoiki z 82mm gwintem, albo słoik Ball Mason. GROWW. jest specjalnie zaprojektowane do druku z PLA, biodegradowalnego tworzywa sztucznego pozyskiwanego z odnawialnych źródeł. Aby wyhodować roślinę wystarczy ziemia, ziarno i odrobina wody, zamknąć GROWW. i obserwować wzrost.

TABLE7 to kolekcja siedmiu prostych produktów na stół w całości zaprojektowanych do produkcji przy użyciu drukarek 3D. W skład zestawu wchodzą: cukiernica, dwie miseczki, świecznik, pieprzniczka i solniczka, patera, dziadek do orzechów i podstawka na wykałaczki.

SMF to system mebli składający się z drewnianych elementów oraz drukowanych na drukarce 3D przejściówek. Projekt pozwala każdemu w zaciszu swojego domu stworzyć własne meble bez wykorzystania kleju, gwoździ czy młotka. Jedyne co trzeba zrobić to pobrać plik, wydrukować go na drukarce 3D i podjechać do najbliższego marketu budowlanego po resztę niezbędnych materiałów. Dalej to już tylko i wyłącznie składanie klocków. Ideą projektu było to aby cały mebel był tak tani i prosty w montażu jak to tylko możliwe ale też żeby dawał frajdę przy składaniu.

VASE1 to prosty, elegancki wazon wykorzystujący ideę recyklingu. Składa się z dwóch części – nakładki drukowanej na drukarce 3D i słoika z gwintem 82mm.

Spin & Relax to zestaw trzech minimalistycznych bączków. Najlepiej sprawdzają się jako zabawki relaksacyjne podczas pracy lub jako zabawki dla dzieci.

Viking to mała ceramiczna konewka, idealnie sprawdzi się na każdym parapecie. Może też spełniać funkcję wazonika. Dostępna w czterech eleganckich wersjach.

Cork Pals to zabawki wykonane z korka od wina i dwóch elementów wydrukowanych na drukarce 3D.

ECH – to świecznik składający się z siedmiu geometrycznych elementów, które można dowolnie zamieniać miejscami w nieskończoność. Zainspirowany ruchem Memphis.

 

Więcej na:

http://uauproject.com/

https://www.facebook.com/uauproject/

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas