Designteka

dodatki

Unikalny egzemplarz Electrolux Ergorapido

11.09.2009

Ergorapido to jeden z najbardziej atrakcyjnych wzorniczo produktów Electrolux.

ergorapido

Jego smukłą linię i elegancję wykonania doceniono już w wielu międzynarodowych konkursach przyznając mu liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi Red Dot Design Award 2008, IF Design Award 2008, nagrodę Złota Villa 2008.

W 2008 roku w Europie pojawiła się również limitowana seria odkurzaczy Ergorapido Black&White.

W listopadzie ubiegłego roku Electrolux Polska postanowił pójść o krok dalej i stworzyć coś zupełnie wyjątkowego – unikalny egzemplarz Ergorapido. W tym celu nawiązał współpracę z uzdolnionym projektantem mody Łukaszem Jemiołem, który stworzył projekt zdobienia czarnego odkurzacza Electrolux Ergorapido 3730 kryształami z kolekcji CRYSTALLIZED™ – Swarovski Elements. Zdobienie wykonała firma G.W. & Crystal Fashion.

Uroczysta premiera kryształowego Ergorapido miała miejsce 18 listopada 2008 w Warszawie, podczas pokazu najnowszej kolekcji Łukasza Jemioła. Pokaz odbył się w surowym wnętrzu dziewiętnastowiecznej Fortecy. Ściany z cegły, biała scena i zwiewne wieczorowe stroje łączące w sobie perfekcję wykonania z wyrafinowaną, prostą formą, stanowiły doskonałe tło dla eleganckich odkurzaczy Electrolux. Na specjalnie zaprojektowanej ekspozycji, goście mogli podziwiać zarówno Ergorapido w trzech energetycznych kolorach dostępnych w sprzedaży – różowym, pomarańczowym i złotym, jak i biały model z limitowanej edycji.

Największe emocje wzbudził jednak bohater wieczoru – czarny Ergorapido z kryształami. „Takim odkurzaczem sprzątałabym z przyjemnością” – skomentowała jedna z oglądających ekspozycję pań. Wiele osób z pożądaniem przyglądało się temu unikalnemu, luksusowemu egzemplarzowi, deklarując gotowość do prawdziwych poświęceń by stać się jego właścicielem.

Czarny odkurzacz z kryształami poza pięknym wyglądem, posiada wszystkie zalety pozostałych modeli Ergorapido.

To elegancki i lekki, bezprzewodowy odkurzacz, który łączy wysoką skuteczność, atrakcyjne wzornictwo i prostotę obsługi. Składa się z ręcznej jednostki roboczej i pionowej kolumny zakończonej ssawką podłogową. Jedno naciśnięcie specjalnego przycisku uwalnia ważącą około jednego kilograma ręczną część odkurzacza, która pozwala szybko i skutecznie posprzątać małe kuchenne powierzchnie robocze, meble czy wnętrze samochodu. Ponowne umieszczenie jej w pionowej kolumnie umożliwia tradycyjne odkurzenie do 80 m2 podłogi, bez ograniczeń jakie stwarza kabel.

Odkurzacz swoją wysoką skuteczność zawdzięcza elektroszczotce i wirowej sile ssania. Wirowy ruch powietrza zapobiega osadzaniu się kurzu na filtrze, przez co siła ssania odkurzacza nie słabnie. Wszystko to sprawia, że odkurzacz skutecznie zbiera wszelkie okruchy, włosy, piasek i kurz. Przegubowa budowa ramienia ssącego powoduje, że Ergorapido porusza się zwinnie pomiędzy meblami.

Ergorapido 2 w 1 jest również prosty w obsłudze i cichy. Kurz i śmieci zbierane są w specjalnym pojemniku. Gdy pojemnik jest pełen, wystarczy otworzyć pokrywę, by go opróżnić. Ergorapido nie sprawia także żadnych kłopotów z przechowywaniem. Może stać w dowolnym miejscu na podłodze, w wolnostojącej ładowarce lub po przykręceniu ładowarki do ściany, może na niej po prostu wisieć.

Źródło: newsroom.electrolux.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas