Designteka

wydarzenia

Urodziny w ZAJC KUCHNIE

20.06.2013

12 czerwca 2013 roku showroom marki ZAJC KUCHNIE obchodził pierwszą rocznicę otwarcia. Z tej okazji obyła się w nim uroczystość, którą zaszczycili licznie przybyli architekci, projektanci oraz osoby związane z branżą wnętrzarską. Specjalnym gościem wieczoru był najbardziej uznany na świecie polski kucharz Wojciech Modest Amaro, którego restauracja „Atlier Amaro”, jako jedyna w Polsce, zdobyła gwiazdkę Michalin, przyznawaną przez prestiżowy czerwony przewodnik. Firma ZAJC KUCHNIE ściśle współpracuje z mistrzem Amaro, dla którego wykonała laboratorium kuchenne, które znajduje się w jego nowym autorskim projekcie „Atelier Amaro At Home” w Warszawie przy ul. Belwederskiej.

Budynek showroomu ZAJC KUCHNIE został specjalnie zaprojektowany na cele ekspozycyjne i posiada 600 m2 powierzchni podzielonej na dwa poziomy. „Zdecydowaliśmy się na budowę schowroomu, aby sprostać wymaganiom rynku, ale też aby połączyć miejsce ekspozycji kuchni z halą produkcyjną. Nowe miejsce daje wspaniałe możliwości ekspozycji produktów marki ZAJC oraz zwiększa możliwości produkcyjne. Salon ekspozycyjny jest również miejscem spotkań z architektami, przestrzenią do edukacji kulinarnej i kulturalnej” – mówi Justyna Zajc współwłaścicielka firmy. Bryła oraz koncepcja wnętrza jest autorstwa Pracowni Ipnotic Architecture Eweliny Jankowskiej, natomiast Adam Pulwicki z pracowni Pulva zaprojektował łazienki oraz pomieszczenie konferencyjne. „Architektura nowej siedziby miała podkreślić dynamiczny charakter firmy, jej rozwój i stworzyć nowoczesne miejsce do prezentacji produktów. Powstał budynek będący przykładem zaufania inwestora architektowi. Stworzona została funkcjonalna formuła, zachęcająca do bezpośredniej współpracy pomiędzy producentem mebli a architektem i klientem” – o projekcie siedziby mówi architekt Ewelina Jankowska z pracowni Ipnotic Architecture.

 

Obchody rocznicy stały się okazją do zaprezentowania po raz pierwszy katalogu marki, który ma 194 strony objętości i wydany jest w eleganckiej formie albumowej. Wstęp zawiera wprowadzenie do z historii założonej w 1995 roku firmy, która jest kontynuacją rodzinnego warsztatu rzemieślniczego. Katalog prezentuje sylwetki właścicieli firmy Justyny i Mariusza Zajców oraz przedstawia filozofię rodzinnej firmy, jej potencjał techniczny i ludzki. Zasadnicza cześć poświęcona jest prezentacji produktów tj. czternastu modeli kuchni oraz uzupełniających ofertę garderób i systemów do przechowywania. Nowoczesne wzornictwo, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz najwyższa jakość mebli ZAJC KUCHNIE sprawiają, że marka może konkurować z najlepszymi europejskimi producentami kuchni.

Więcej na www.meble-zajc.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas