Designteka

wydarzenia

VIII. edycja TOP DESIGN AWARD

24.09.2015

Ruszyła VIII. edycja konkursu TOP DESIGN AWARD!

Kuchnia, biuro, oświetlenie, a może sport i turystyka? To cztery spośród 16 kategorii konkursu TOP DESIGN AWARD 2016. Produkty, wyróżniające się pod względem wzornictwa, jakości wykonania oraz funkcjonalności można zgłaszać do 2 grudnia 2015 r. Zwycięzców wyłoni jury podczas 8. edycji areny DESIGN.

Konkurs TOP DESIGN AWARD to jeden z filarów wydarzenia arena DESIGN. Jego celem jest promocja i upowszechnianie nowych rozwiązań wzorniczych producentów i projektantów oraz wskazanie potrzeby współpracy producenta i projektanta, pozwalającej osiągnąć wysoką pozycję na rynku międzynarodowym.

W tym roku produkty do konkursu można zgłaszać aż w szesnastu grupach tematycznych tj.: przestrzeń domowa, kuchnia, łazienka, biuro, ogród, przestrzeń publiczna, oświetlenie, elementy wyposażenia i wykończenia wnętrz, materiały i komponenty, elektronika użytkowa, gospodarstwo domowe, sport i turystyka, dziecko, motoryzacja i transport publiczny, nauka i medycyna oraz przemysł.

Konkurs dla producentów i projektantów 

Dobrze zaprojektowane produkty, zaspokajające oczekiwania rynku i tym samym jego ostatecznych odbiorców, które są na rynku nie dłużej niż dwa lata lub zostaną wprowadzone do produkcji w roku 2016 mogą zgłaszać do konkursu TOP DESIGN AWARD zarówno producenci, jak i ich projektanci – wyjaśnia Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN. Zachęcamy do zgłaszania w konkursie produktów o szczególnych walorach wzorniczych, funkcjonalnych, doskonałych pod względem jakości wykonania i zastosowanych materiałów – dodaje.

Wszystkie projekty będą podlegały ocenie jury, w skład którego wejdą eksperci, projektanci, przedstawiciele mediów i instytucji związanych z architekturą i designem. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas wydarzenia arena DESIGN, które odbędzie się w dniach 8-11 marca 2016 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Laureaci otrzymaj certyfikat, znak oraz statuetkę doskonałego wzornictwa.

W gronie laureatów konkursu znalazły się do tej pory m.in. takie marki, jak: COMFORTY, FRANKE POLSKA, HANSGROHE, GROHE POLSKA, MARMITE, MARMORIN, MEBLE VOX, NOTI, PAGED, PORTA KMI POLAND, SCHATTDECOR, SITAG, SOLARIS BUS& COACH, ZELMER.

Szczegółowe informacje: www.arenadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas