Designteka

miejsca

Vintage Store

02.10.2012

Mokotowska inicjatywa meblarska – Vintage Store już działa!

Dąbrowskiego 40, w samym sercu Mokotowa, to adres, który warto zapamiętać, kiedy snujemy plany o designersko urządzonym swoim M. 12 października o godz. 19.00 zostanie otwarta autorska pracownia mebli vintage z lat 60/70/80. Na uroczyste otwarcie zapraszają Karol Zapart i Michał Łapczyński – młodzi, mokotowscy artyści, miłośnicy stylu vintage, właściciele Vintage Store.

Vintage Store to miejsce, które powstało z pasji do designerskich przedmiotów. Dwóch, młodych artystów postanowiło urzeczywistnić swoje marzenie o przestrzeni vintage.

Po długich i żmudnych poszukiwaniach, udało się im znaleźć 70 metrowy lokal, w którym do tej pory, od lat 30-tych mieścił się zakład stolarski. Po pracochłonnym remoncie, kompromisach z własnymi pomysłami powstała artystyczna pracownia meblarska Vintage Store. W sklepie znajdziemy głównie oryginalne przedmioty vintage z lat 60/70/80 – tych, m.in. fotele, lampy, krzesła, komody, porcelanę, taborety, stoliki, stoły, boomboxy, radia, zegary, kolumny, grafiki, gry, ciekawe przedmioty użytkowe z PRL-u, żyrandole oraz inne przedmioty z Polski, Francji, Włoch, Niemiec i Skandynawii.

Karol i Michał nadają im nowe, artystyczne znaczenie. Stare meble wyrzucone na strych lub do piwnicy w pracowni na Dąbrowskiego 40 zdobywają swój niepowtarzalny, zachwycający blask.

„Chcemy, aby Vintage Store stał się miejscem, gdzie nie tylko można kupić przedmioty z lat 60/70/80, w których wyraziliśmy naszą wizję artystyczną, albo które przypominają dziecięce lata, ale również miejscem, gdzie można porozmawiać o sztuce, o designerskim urządzaniu mieszkania, powspominać „stare”, dobre czasy dzieciństwa.”- mówi Karol, właściciel pracowni.

W Vintage Store jest również miejsce, gdzie można kupić obrazy młodych artystów. „Chcemy, aby młodzi twórcy mogli pokazać swoje prace, a przy okazji, sprzedając obrazy, zarobić na utrzymanie. To takie nasze „małe” wsparcie młodych polskich artystów – dodaje Karol, który „od podszewki” zna trudności młodych, polskich twórców. Sam bowiem przez lata utrzymywał się ze sprzedaży obrazów, prowadził autorską galerię.

Vintage Store oferuje również dodatkowe usługi, czyli: poszukiwanie przedmiotów vintage, odnawianie przedmiotów, wykonywanie autorskich mebli na bazie przedmiotów z lat 60/70/80 – tych. Artystyczny asortyment Vintage Store prezentowany jest na stronie www.607080.pl

Wszystkich, którzy chcą odwiedzić Vintage Store zapraszamy w piątek 12 października o godzinie 19:00 na uroczyste otwarcie, a potem w sobotę od 10 do 20 na zakupy z 10 % zniżką z okazji otwarcia – wspólnie zapraszają Karol i Michał.

VINTAGE STORE

Stary Mokotów

ul. Dąbrowskiego 40 lok. 15 (wejście z ulicy), 02-586 Warszawa

Czynne: wt. – nd. 11-19

Więcej na facebook.com/VintageStoreMokotow

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas