Designteka

wydarzenia, dodatki

VIVA LED na Arena Design

17.05.2010

Zapraszamy na VIVA LED, kolejną wystawę polskich projektantów lamp diodowych, która tym razem zaprezentowana będzie podczas Areny Design w Poznaniu.

Grupa zaprezentuje swoje oryginalne realizacje zarówno projekty, jak i wdrożone produkty oświetleniowe. Zebrane razem, pokazują rożne sposoby podejścia projektantów do nowych technologii oraz innowacyjne ich wykorzystanie, promują polski design oświetleniowy.

Projektanci tworzący VIVA LED swoimi projektami odpowiadają na potrzeby współczesnego świata, zabierając głos w dyskusji o ochronie środowiska i nadmiernym zużyciu energii. Kwestie te narastają wraz z rozwojem uprzemysłowienia, wzrostem populacji, rozrastaniem się skupisk miejskich. Skierowanie uwagi na diody LED, choć są coraz częściej stosowane, uważają nadal za niezmiernie istotne i konstruktywne.

Inicjatywa wystawiennicza zawiązała się w 2008 roku. Jest całkowicie oddolna, non profit, niezależna od jakiejkolwiek instytucji, organizacji, co stanowi całkowite novum w działaniach na rzecz propagowania kultury. Za innowacyjność podejścia do promocji, Viva LED otrzymał tytuł Krajowego Lidera Innowacji 2008 za Innowacyjny Projekt z Dziedziny Kultury.

Na wystawie nowości zaprezentuje Emandes, Puff-Buff oraz Michał Radziemski. Na wystawie będą pokazane także prace Alicji Panasiewicz, Piotra Paszkiewicza, Eweliny Cichockiej, Anny Turek, Olgi Łaniewskiej.

Więcej na: www.vivaled.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas