Designteka

wydarzenia

VIVA LIGHT 2017

16.01.2017

VIVA LIGHT 2017 z wyjątkową gwiazdą!

VIVA LIGHT niezmiennie od 2015 roku towarzyszy arenie DESIGN. Z roku na rok strefa poświęcona oświetleniu jest coraz większa i przyciąga wyjątkowymi projektami, autorstwa znanych na świecie designerów. Gwiazdą trzeciej odsłony wystawy VIVA LIGHT będzie Constantin Wortmann.

W ramach wystawy VIVA LIGHT prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów. Wystawa demonstruje także, jak światłem można kreować przestrzeń w zależności od naszych życzeń lub potrzeb, jak ono wpływa na atmosferę wnętrz, a w związku z tym na nasze samopoczucie. – To wystawa, na którą w szczególności zapraszamy architektów, projektantów wnętrz i inwestorów – mówi Małgorzata Ratajczak, kurator VIVA LIGHT 2017. – Podobnie jak w ubiegłych latach chcemy stworzyć przestrzeń, która będzie punktem spotkań, konsultacji, wymiany i upowszechniania wiedzy mającej na celu budowanie świadomości związanej z jakością, specyfiką i możliwościami zastosowań nowych produktów oraz techniki świetlnej – dodaje.

Piękno światła

W ubiegłym roku na wystawie VIVA LIGHT można było obejrzeć projekty m.in. Zahy Hadid czy Daniela Beckera, który dodatkowo poprowadził jeden z wykładów w strefie FORUM. Tym razem gwiazdą trzeciej edycji wystawy będzie Constantin Wortmann. Niemiecki projektant studiował wzornictwo przemysłowe w Hamburgu i Monachium. W drugim roku pracował

najpierw jako stażysta, a następnie jako niezależny projektant w zespole mistrza oświetlenia Ingo Maurera. W 1998 roku, jeszcze jako student, współtworzył studio projektowe Büro für Formularz wraz z Benjaminem Hopf. Jest autorem projektów dla marek: Ycami, VIBIA, Modoluce, Kundalini i Authentics. W 2004 BFF zaczął współpracować z firmą OSRAM.

Od 2006 r. projektant pracuje dla marki Georg Jensen i Dark. – Co roku staramy się przygotować program areny DESIGN w taki sposób, by każdy z naszych gości mógł znaleźć w nim interesujące go wykłady i debaty. Jestem przekonana, że Constantin Wortmann będzie jednym z tych występujących, który chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a jego prace prezentowane w ramach wystawy VIVA LIGHT będą źródłem inspiracji dla młodych projektantów – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu arena DESIGN.

Szczegółowe informacje: http://www.buerofuerform.de/about/view/article/cv.html

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas