Designteka

wydarzenia

VOLUME 4 | AUSTRA live

09.06.2011

17 czerwca w SPOT. odbędzie się impreza VOLUME 4 presented by Grolsch | AUSTRA live.

Wystąpią:

AUSTRA live (Domino Records, Kanada)

An On Bast (La Folia Recordings US/Rednetic UK, CIA, RBMA, Poznań)

Rekkefølge (4metry, Poznań)

AUSTRA.

Coraz częściej komentowana przed media i przez miłośników electro-popu kanadyjska Austra jest na początku swojej kariery, już teraz możemy mieć jednak pewność, że oglądamy narodziny dużej gwiazdy.

W plebiscycie Spinner na 25 najciekawszych kobiecych artystek na muzycznej scenie, Katie Stelmanis, liderka Austry, uplasowała sie na 14 miejscu – wyżej niż Alison z Crystal Castles, Janelle Monae czy Florence Welch (Florence and the Machine)!

Katie w szkole uczyła sie klasycznego śpiewu operowego, grywała też na wiolonczeli i pianinie, jednak jako nastolatka zakochała się w muzyce Nine Inch Nails, Kate Bush i Björk. Przetarcie na muzycznej scenie zdobywała poprzedzając występy CocoRosie i gościnnie wspierając grupę Fucked Up na krążku “The Chemistry Of Common Life”. Producentem debiutanckiej płyty Austry zatytułowanej “Feel It Break” jest Damian Taylor (Björk, The Prodigy, UNKLE). Krążek ukaże się w maju nakładem Domino/Isound Labels.

Austra to taneczne, seksowne i dekadenckie electro z gotyckim sztafażem. Płytę promuje teledysk do utworu “Beat and the Pulse” – urzekający elegancką i dziwną jednocześnie choreografią skąpo ubranych kobiet: www.vimeo.com/19759288

“The most fully-formed new band you’ve seen in too damn long”” NME

www.austramusic.com

AN ON BAST

AN ON BAST, to pseudonim artystyczny Anny Sudy z Poznania. Kompozytorka zaczęła tworzyć dzieła elektroniczne w 2003 roku, ale jej przygoda z muzyką rozpoczęła się na długo wcześniej, w wieku czterech lat, gdy rozpoczęła naukę gry na pianinie.

Pierwszy swój album zatytułowany „WELCOME SCISSORS” An On Bast wydała w maju 2006 roku, autorski projekt zrealizowany został własnym sumptem. Drugi – „HAPPY-GO-LUCKY” – został już wydany we wrześniu tego samego roku przez Wydawnictwo Etalabel – polski netlabel eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Oba albumy są utrzymane w atmosferze „delicate synthetic music”- tak Anna lubi nazywać swoja twórczość – jest to przestrzenny idm – pełen melodii, tekstów, klików, zgrzytów i wszystkiego co ważne pomiędzy. Całość zmieszana jest z metafizyka H. Bergsona, literaturą H. Hessego, muzyką Mozarta i Autechre, Arvo Parta i współczesnymi brzmieniami muzyki eksperymentalnej. W październiku 2006 roku AN ON BAST była uczestniczką Red Bull Music Academy w Melbourne. To niesamowite doświadczenie przyczyniło się do pogłębienia jej muzycznych poszukiwań, dało nową energię i umiejętności do eksplorowania świata dźwięków. Zafascynowana taneczną energią w 2009 roku wydaje EP “Calypso” (La Folia Recordings/USA ) utrzymaną w klimacie minimal techno oraz „Upon the Dew Drop” EP (2010).

Anna ma w swoim dorobku w sumie 6 płyt, udział w wydawnictwach zbiorowych oraz performerskie występy na licznych koncertach i festiwalach, m.in.: Sonar (Barcelona), Strom (Kopenhaga), Kvitnu (Kijow), Numusic (Stavanger), Unsound (Torun), Plateaux (Torun), Audioriver (Plock), poszerzają umiejętności i obszary zainteresowań producentki.

Obecnie artystka zakresem swych muzycznych działań obejmuje zarówno delikatne, ambientowe, eksperymentalne obszary jak i te pełne dynamiki, energiczne, utrzymane w ekspresji danceflooru.

Anna kilka lat temu rozpoczęła także reinterpretacyjne opracowywanie dzieł muzyki klasycznej. Wpierw dokonało się ono na potrzeby poznańskiego Festiwalu Święta Wiosny, było to zmierzenie się z kontrowersyjnym na swoje czasy dziełem Igora Strawińskiego. Następnie przy okazji obchodów Roku Chopinowskiego Anna została poproszona o przygotowanie godzinnego koncertu muzyki elektronicznej bazującej na dziełach Fryderyka Chopina. Zafascynowanie nowymi możliwościami wynikłymi ze spotkania świata klasycznych i elektronicznie syntezowanych dźwięków zaowocowało dalszymi projektami, między innymi obejmującymi twórczość Henryka Wieniawskiego.

Anna komponuje, koncertuje na terenie Polski oraz poza granicami kraju, jest stałą członkinią Stowarzyszenia City Inside Art oraz zespołu Inside Story, tworzy duet z Maciejem Fortuną, kontynuowana jest również współpraca artystki z Red Bull Music Academy.

Rekkefølge

Duet dj-ski A. i Z. pojawiających się dotychczas w innym, a właściwie kilku innych projektach muzycznych. Pod nazwą Rekkefølge prezentują swoje nowe (stare?,”staronowe” czy też „nowostare”) oblicze.

Trochę już znudzone mocnymi bitami, trochę zmęczone faktem, że na imprezach na których grają są prawie zawsze najstarsze, zadecydowały, że już wystarczy:

-że już chcą, żeby bardziej do tańca niż do electro pogo;

-że bardziej disco niż electro, że bardziej pop niż nu rave;

Takoż stwierdziły:

-że jednak pop też jednak nie, i że nadużywają słowa „jednak”;

-że jednak electro-disco jednak;

-i że najważniejsze i tak są śpiewające Panie-jednak;

-i że ma być miło, przyjemnie, acz z punkowym pazurem.

I tak właśnie będzie. Jednak.

VOLUME 4 presented by Grolsch | AUSTRA live

adres: SPOT. Ul. Dolna Wilda 87, Poznań, www.spot.poznan.pl

bilety: SPOT. oraz www.ticketpro.pl

bilet STANDARD

20 zł // do 10.06

25 zł // 11.06-17.06

bilet VIP (bilet + płyta AUSTRA „Feel It Break” // płyta do odbioru w dniu imprezy za okazaniem biletu) 50 zł

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas