Designteka

dodatki

Warszawa do rzeczy

16.04.2012

W połowie marca ruszył projekt Warszawa do Rzeczy – porozumienie projektantów i producentów oryginalnych, dizajnerskich przedmiotów zainspirowanych Warszawą (www.facebook.com/warszawadorzeczy). Stołeczni twórcy połączyli siły, by wspólnie kreować nowoczesny i świeży wizerunek naszego miasta.

Pomysłodawcami i założycielami Warszawy do Rzeczy są Jarek Zuzga (Warsaw Slow Design) i Bożena Przyłuska (Hellowawa). Członkami inicjatywy są także: Twórczywo, Prima Sort, Notoładnie studio, Mamsam, Magdalena Łapińska i Galeria 777. Furtka dla kolejnych projektantów i wytwórców jest wciąż otwarta.

Warszawa do Rzeczy to już ponad 100 produktów – od znaczków, poprzez kubki, koszulki, poduchy, aż po styrodurowe napisy i grafiki drukowane na płótnie. Wszystko ma wspólny mianownik: Warszawa.

- Mamy nadzieję, że nasz projekt będzie ciekawą alternatywą dla bardziej tradycyjnych przedmiotów obecnych na rynku stołecznych gadżetów – podkreśla inicjatorka projektu Bożena Przyłuska z Hellowawa.

- Jesteśmy mile zaskoczeni dużym zainteresowaniem z jakim spotkał się nasz projekt. W przeciągu zaledwie kilku dni nasz profil na facebooku zyskał setki fanów – dodaje Jarek Zuzga, właściciel Warsaw Slow Design.

Członkowie inicjatywy planują wspólne działania promocyjne i dystrybucyjne. Ofertę Warszawa do Rzeczy będzie można zobaczyć na żywo m.in. podczas imprezy „Okno na Warszawę 2”, która odbędzie się 21 kwietnia w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, czyli w dawnej drukarni przy Marszałkowskiej 3/5.

 

Więcej na:

www.facebook.com/warszawadorzeczy

warszawadorzeczy.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas