Designteka

wydarzenia

Warsztaty Łódź Design Festival

28.09.2011

Ruszyły zapisy na warsztaty podczas festiwalu Łódź Design 2011.

Warsztaty dają możliwość twórczej pracy konceptualnej i praktycznego zapoznania się z różnymi technikami tworzenia projektu. Prowadzone przez designerów-praktyków są rozwijającym doświadczeniem, zarówno dla amatorów, jak i doświadczonych twórców. W tym roku do przeprowadzenia warsztatów zaprosiliśmy niezwykłe osobowości.

24 października 2011

09.00-15.00

Boaz Cohen i Sayaka Yamamoto – izraelsko-japońska para designerów-kuratorów, działających na co dzień w Eindhoven w Holandii. Ich wystawa „NeoFarm” tworzy Program Główny tegorocznej edycji. Oni sami mówią o sobie, że chcą podkreślać piękno, czystość, dowcip, świadomość emocjonalną i osobiste doświadczenie. Warsztat, który poprowadzą podczas Łódź Design, przeznaczony jest dla 15 osobowej grupy studentów, posiadających doświadczenie związane ze sztuką i wzornictwem. Warsztat będzie swoistym ćwiczeniem skupiającym się na eksperymentowaniu w projektowaniu.

Uczestnicy powinni posiadać wiedzę na temat designu – zapraszamy studentów sztuki / wzornictwa i młodych projektantów. Komunikatywna znajomość języka angielskiego mile widziana. Warsztaty dla 10 osób.

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim.

Zapisy: a.sieczkowski@lodzdesign.com

Wstęp na warsztaty możliwy po zakupieniu karnetu festiwalowego.

Nacho Carbonell – absolwent hiszpańskiego uniwersytetu Cardenal Herrera C.E.U. i słynnej Design Academy Eindhoven, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2009 r. jego projekt „Ewolucja” został nominowany przez London Design Museum do tytułu projektu roku. W 2010 r. zaprezentował swoje prace podczas Design Week w Mediolanie. Jego mocną stroną jest niezwykły kontakt z ludźmi, umiejętność współdziałania i dzielenia się inspiracjami.

Warsztat będzie prowadzony w języku angielskim.

Szczegóły i zapisy wkrótce.

Do współpracy organizatorzy zaprosili również partnerów festiwalu – firmę Aniro oraz Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.

22 października 2011

13.00-16.00

Wyzwól kreatywność swojego dziecka!

W sobotę 22 października, w głównym centrum Łódź Design Festival przy ul. Targowej 35, odbędą się warsztaty projektowe “Paradyżowa Kraina”. Do przybliżenia młodym uczestnikom różnych form projektowania zostanie wykorzystana nowoczesna technologia. Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Celem warsztatów jest zapoznanie najmłodszych z tematem projektowania i designu w formie dostosowanej do wieku – zabawy, interaktywnej edukacji i samodzielnego projektowania. Uczestnicy będą mieli okazję poćwiczyć zmysł projektowy pod czujnym okiem prowadzących – znanych łódzkich projektantów i osób związanych z nowoczesnym designem. Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach wiekowych: 3-6 lat, 7-10 lat i 11-14 lat. Taki podział umożliwi odpowiednie dostosowanie programu i formy warsztatów grup odbiorców w poszczególnych przedziałach wiekowych.

Wszystkie twórcze działania będą angażowały nowoczesne technologie, takie jak ekrany dotykowe i projektory oraz podłogę interaktywną – iFloor. Płytki Ceramiki Paradyż posłużą natomiast jako materiał do produkcji ekranów, na których wyświetlane zostaną prezentacje multimedialne dla najmłodszych oraz umożliwią powstawanie projektów namalowanych specjalną kredą do malowania w 3D.

Organizatorem warsztatów jest Ceramika Paradyż – Mecenas 5 edycji Festiwalu Designu w Łodzi.

Więcej informacji na stronie: www.paradyz.com.pl, www.myway-paradyz.com

Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia na warsztaty pod nr tel. (+48) 516 721 946, warsztatyparadyzowakraina@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona!

29 października 2011

12.00-14.00

Czy SZTUKAteria nadąża za zmianami?

4 kultowe filmy jak tło i 4 niezwykłe epoki – jako pretekst do pokazania istoty zmian SZTUK(I)aterii.

Jeśli jesteś otwarty na:

- stylową zabawę,

- kreatywne myślenie,

- masz zapał twórczy

- chcesz wziąć udział w ciekawym i porywającym show –

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie warsztatowe, w którym każdy uczestnik będzie brał udział w odkrywaniu i dokonywaniu ZMIAN wystroju wnętrz, związanych ze stylami 4 epok.

Zostań współtwórcą jedynych w swoim rodzaju obrazów 3D, które powstaną w 100% ze SZTUK(I)aterii połączonej z pomysłem i wyobraźnią uczestników warsztatów.

Stwórz coś niezwykłego!

Warsztaty rozpocznie wykład belgijskiego projektanta Geoffroy’a Lhoest’a na temat procesu projektowania, pt.: „Prezentacja sztukaterii XXI wieku – Kolekcja 3D, czyli przestrzeń w trzech wymiarach”.

Organizator warsztatów: Akademia SZTUKaterii&Aniro

Więcej informacji na stronie: http://akademiasztukaterii.pl/pl/aktualnosci/najnowsze.html

Zgłoszenia na warsztaty pod nr tel. (+48) 502 234 570, warsztaty@akademiasztukaterii.pl

Ilość miejsc ograniczona!

Więcej na www.lodzdesign.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas