Designteka

miejsca

Weranda Family

05.03.2014

Marka Weranda powstała 15 lat temu. Zainspirowani tradycją, starego, wiejskiego domu i drewnianych werand, nazwaliśmy naszą pierwszą kawiarnię – Weranda caffe. Zaczynaliśmy od jednego, małego lokalu w Poznaniu, a dziś jesteśmy dobrze prosperującą, rodzinna firmą. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, do której nasi Goście chcieliby wracać, w której chcieliby po prostu przebywać. Jesteśmy znani z aranżowania i dekorowania naszych przestrzeni oraz przywiązania wielkiej wagi do szczegółów w naszych lokalach.

Tworzymy lokale, do których sami chcielibyśmy pójść i cieszyć się, spędzając w nich trochę czasu. Naszym znakiem firmowym są dekoracje, które zmieniają się wraz z porami roku. Wszystkie dekoracje są zaprojektowane i wykonane ręcznie przez nas. Nawet obsługa bierze udział w ich zainstalowaniu. Ponadto, dajemy naszym ozdobom drugie życie – po zdjęciu, trafiają one do przedszkoli i sierocińców.

Drzewo rodziny Weranda ma teraz pięć gałęzi.

Najstarsza w rodzinie jest Weranda caffe. Od samego początku – od ponad 15 lat – była cichym i spokojnym miejscem, gdzie można było przysiąść na filiżankę swojej ulubionej kawy i domowe ciasto. Ukryta w samym sercu miasta, jest idealnie przytulna, ze swoją romantyczną i odprężającą atmosferą. Przypomina werandę wiejskiego domu, gdzieś na południu Europy. (www.facebook.com/WerandaCaffe)

Nieco młodsza jest najbardziej znana – Zielona Weranda caffe & ristorante. Nieprzypadkowo jest jednym z ulubionych miejsc kobiet na kawiarniane schadzki. Kilka sal, urzekające dekoracją wnętrze, domowe ciasto i smaczna kawa sprzyjają babskim pogaduszkom. Dodatkowo lekkie, smaczne i bajecznie przyrządzone śniadania i sałaty sprawiają, że wizyta o każdej porze dnia ma sens. Swoją nazwę zawdzięcza jednemu z bardziej urokliwych ogrodów w centrum Poznania, który mógłby posłużyć do ekranizacji Przygód Alicji w Krainie Czarów. (www.facebook.com/ZielonaWeranda)

Trzecią siostrą w naszej rodzinie jest Weranda lunch & wine. W niej życie toczy się zgodnie z porą dnia – jest czas na śniadanie, później nastaje czas lunchu, który zmienia się codziennie, wieczór zaś zarezerwowany jest dla wina. Zlokalizowana w jednym z najpiękniejszych centrów sztuki i biznesu – Starym Browarze – odpowiada na potrzeby zabieganych gości, zachowując jednocześnie nasz dobrze znany, ciepły klimat. Rustykalny i jednocześnie prosty, surowy wystrój przywołuje na myśl najmodniejsze lokale nowojorskiej dzielnicy Williamsburg. (www.facebook.com/LunchAndWine)

Nie mniej ważną siostrą w rodzinie jest Weranda take away. Otwarta między majem, a wrześniem, jest naszym pomysłem na lato. Próżno szukać podobnej przestrzeni w Poznaniu. Zlokalizowana na skraju Dziedzińca Sztuki Starego Browaru, spogląda w kierunku rozpościerającego się u jej stóp parku. Nasze największe zalety podane są tutaj w ekologicznym opakowaniu – świeże kanapki i domowe tarty, lekkie przekąski na ciepło i na zimno, pyszna kawa i napoje, a wszystko serwowane szybko, by można było ruszyć w drogę. Najbardziej wyczekiwaną atrakcją są jednak cykliczne sesje leniuchowania pod chmurką czyli Lazy Sunday. Leniwa Niedziela to czas spędzony na leżaku i wygrzewaniu się w słońcu lub odpoczynek w cieniu sąsiadującego parku. To dj sety oraz występy młodych muzyków na żywo. To interesujące pokazy capoeiry, crossfitu, jogi, a czasem mody czy nowych technologii. Lazy Sunday na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Poznania. (www.facebook.com/WerandaTakeAway)

Nasze najmłodsze dziecko różni się nieco charakterem od pozostałych. Weranda deli & gifts to pierwszy sklep w rodzinie Weranda, a także pierwsze takie miejsce w Poznaniu, które jest połączeniem delikatesów, ze sklepem z upominkami i pakowaniem prezentów. Powstała z prostej potrzeby – rozwoju Werandy Family i otwarcia na potrzeby naszych Gości. Deli & gifts jest ukłonem w stronę wiernych klientów, którzy coraz częściej chcieli w swoich domach, cieszyć się klimatem i smakami rodziny Werand. Wszystko co Weranda ma najlepszego do zaoferowania – ciepły nastrój, nietuzinkowe smaki potraw, dbałość o szczegóły – można teraz zabrać do domu. W ofercie znaleźć można słoiki pełne najróżniejszych, gotowych do spożycia przysmaków, niepowtarzalne dekoracje kuchni i stołów oraz nieszablonowe pomysły na upominki, które dodatkowo będą mogły być profesjonalnie przyozdobione. (www.facebook.com/werandadeli)

Najwyższą wartością jest dla nas zadowolenie naszych Gości. To napędza nas do ciągłego doskonalenia i rozwoju. Planujemy otworzyć lokal w Warszawie, jednak naszym największym marzeniem, byłoby miejsce w Nowym Jorku.

Więcej na:

werandafamily.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas