Designteka

wydarzenia

Wernisaż Jeremiego Nagrabeckiego

15.02.2013

12 lutego 2013 o godz. 19.00 w przestrzeni kreatywnej SH Studio przy ulicy Wilczej 44 w Warszawie odbył się wernisaż „Lampy Velt” Jeremiego Nagrabeckiego. Artysta zaprezentował swój dotychczasowy dorobek, a największą uwagę zebranych skupiły dwie nowości: lampa „Z wody” i reflektor „Froginjar”.

Licznie przybyłych gości powitali właściciele SH Studio – duet projektantów wnętrz: Anna Henschke i Jan Szadkowski, którzy od października 2012 udostępniają artystom przestrzeń swej galerii. Studio przy Wilczej 44 to miejsce, w którym można podziwiać i kupić piękne przedmioty sztuki użytkowej. Do tej pory SH Studio gościło takie nazwiska jak: Bartek Jarmoliński, Maciej Wieczerzak, odbył się tu pokaz biżuterii KOD – marki stworzonej przez Krystynę Odolińską. Wystawa Jeremiego Nagrabeckiego potrwa do 17 lutego 2013 roku. Wszystkich zainteresowanych podziwianiem i zakupem lamp Velt zapraszamy do SH Studio (www.sh-studio.pl).

 

Jeremi Nagrabecki urodził się w 1977 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, zawodowo poświęcił się projektowaniu.

Tworzy przede wszystkim lampy ze szkła sodowego, formowanego w tradycyjny, ręczny sposób nadając im nowoczesne formy. Ponadto projektuje lampy, które charakteryzują oryginalne

i pomysłowe rozwiązania takie jak lampa Laga działającą na zasadzie szklanego światłowodu, lampa Camera Obscura wykorzystująca efekt odwróconego obrazu oraz lampa Oko, w której snop światła kierowany jest za pomocą magnesu.

W 2007 Jeremi Nagrabecki otworzył Na ulicy Próżnej w Warszawie autorską Galerię „Velt”, w której oprócz lamp sprzedawane jest również szkło artystyczne autorstwa jego rodziców – Marii Veltuzen-Nagrabeckiej i Leszka Nagrabeckiego (www.velt.pl).

fot. Michał Drabikowski

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas