Designteka

wnętrza

Wiosenny must have

08.03.2016

Firma Noti wprowadza do sprzedaży nagrodzone Must Have podczas Łódź Design Festival krzesło Nordic. Projekt Krystiana Kowalskiego czerpie inspiracje ze wzornictwa skandynawskiego. Nowy mebel dzięki swoim funkcjonalnym rozwiązaniom, prostej formie, różnorodnej kolorystyce i wymiennym pokrowcom jest dobrą propozycją na wiosenne odświeżenie jadalni lub nową aranżację restauracyjnego wnętrza.

Mobilność, indywidualizm, zmiana

Przy współczesnym stylu życia zdominowanym przez częste zmiany szukamy siedzisk, które nie tylko będą trwałe i komfortowe, ale również dopasują się do szybkiego tempa naszej codzienności. Nordic odpowiada na zindywidualizowane potrzeby swoich użytkowników – dzięki różnym wersjom kolorystycznym i specjalnie zaprojektowanym pokrowcom, które można wymieniać w zależności od pory roku i stylizacji wnętrza. W przypadku aranżacji restauracji aspekt wymiany pokrowców jest tym bardziej praktyczny z uwagi na intensywność użytkowania, choć dostępna jest również wersja z siedziskiem i oparciem tapicerowanym na stałe. Pokrowiec Nordic stwarza możliwość łączenia nie tylko barw, ale również faktur i rodzajów tkanin.

Nordic został zaprojektowany przez Krystiana Kowalskiego, który w swojej pracy stosuje zaawansowane technologie komputerowe uzupełnione pracą z materiałem – w Nordicu jest to drewno. Projektant wykorzystał tu prostą formę siedziska z charakterystyczną konstrukcją łączącą nogi krzesła. Nowatorski sposób osadzenia oparcia powstał w wyniku wysoko zaawansowanego procesu obróbki drewna. Nogi krzesła, podobnie jak siedziska występują w różnych wersjach kolorystycznych.

Nordic, czyli must have

W 2015 roku na Łódź Design Festival wyróżnione zostały dwa projekty firmy Noti – Nordic i kolekcja Easy, będąca konsekwentną odpowiedzią na najnowsze trendy i potrzeby młodego pokolenia. Must Have jest plebiscytem, w który już od pięciu lat specjalnie zaproszona Rada Ekspertów złożona z przedstawicieli branżowych mediów i najważniejszych ośrodków wzornictwa wybiera najciekawsze produkty i usługi pochodzące od polskich projektantów lub producentów.

Więcej na:

https://www.facebook.com/mebleNOTI/?ref=hl 

https://www.instagram.com/noti_furniture_brand/

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas