Designteka

wnętrza

WITAMINA D

07.08.2013

WITAMINA D to nowa, autorska inicjatywa projektowa tworzona przez Małgorzatę Knobloch i Igora Wiktorowicza.

Nazwa odnosi się do słońca, to dzięki niemu pozyskujemy niezbędną dla organizmu witaminę D. Zawsze najchętniej przebywaliśmy na słońcu, w otoczeniu natury, stąd pomysł na projektowanie z myślą o terenach zewnętrznych. Szybko okazało się, że formy jakie proponujemy do ogrodu, na taras, równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach. Proponujemy rozwiązania, które dodatkowo adoptują meble do wnętrza, np. proponujemy lite blaty w stołach.

Projektujemy i mieszkamy w Gdańsku. Inspiracje czerpiemy głównie z natury, albo z pozornie zwyczajnych przedmiotów lub zdarzeń. Czasem pomysł spotykamy od niechcenia, na przykład podczas spaceru, a on potem ewoluuje, żyje swoim życiem, a finał jest często daleki od pierwotnej myśli.

Głównym materiałem jaki stosujemy jest lite drewno dębowe. Staramy się traktować ten surowiec z szacunkiem, eksponować jego wyjątkowe cechy. Drewno jest ciepłe w dotyku, w kolorze, przedmioty z niego wykonane mają charakter i szlachetnie się starzeją. To naturalne, że dobrze czujemy się w jego otoczeniu, bo drewno od zawsze towarzyszyło człowiekowi jako podstawowy surowiec. Dla kontrastu łączymy drewno z technicznymi, laserowo wycinanymi elementami metalowymi. Nie przypadkowo wybraliśmy kolor czarny, dobrze komponuje się z ciepłym brązem dębu.

Drewno jakie stosujemy posiada certyfikat FSC, dzięki czemu mamy pewność, że zostało pozyskane w sposób zrównoważony, zgodnie z zasadami dobrego gospodarowania zasobami leśnymi. Pochodzi z lokalnych lasów, a nasze meble wychodzą z pod rąk lokalnych rzemieślników. Doceniamy wartość pracy ludzkich rąk, podoba nam się skromna skala produkcji rzemieślniczej. Bardzo ważna jest dla nas jakość, perfekcja wykonania i dopracowanie detali.

Nasze projekty prezentowaliśmy na targach About Design w Gdańsku, w maju 2013, oraz na Gdynia Design Days w ramach Projekt Market, 5-7 lipca 2013.

8 września 2013 będziemy uczestnikami DESIGN EXPO w ramach festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik.

Od 01.07.2013 rozpoczęliśmy sprzedaż niektórych wzorów. Produkty dostępne są na zamówienie.

Więcej na www.witaminadprojekt.pl

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas