Designteka

dodatki

Wnętrze w stylu glamour

01.09.2011

Styl glamour większości kojarzy się przede wszystkim z luksusem, elegancją i ekstrawagancją. Przejawia się w modzie, stylu życia jak również aranżacji wnętrz.

Niestety rzadko urządza się wnętrza stosując podstawowe zasady tego stylu. Glamour jest czymś odważnym. Jest odejściem od powszechnie panujących standardów. Aranżując wnętrze w tym stylu sprawiamy, że staje się ono niepowtarzalne i oryginalne. Jednak podążając za stylem glamour trzeba pamiętać o umiejętnym dopasowaniu wszystkich elementów.

Błysk, błysk i jeszcze raz błysk

Najważniejszą, a tym samym najbardziej charakterystyczną cechą stylu glamour jest błysk. Meble, tkaniny oraz wszystkie elementy dekoracyjne winny mieć wysoki połysk. Każdy element wystroju powinien w swój indywidualny sposób przyciągać wzrok.

Kolor

Styl glamour to przed wszystkim mocne, żywe, jaskrawe i nasycone kolory. To kolor kształtuje charakter wnętrza. Od niego zależy, czy będziemy czuć się dobrze w danym pomieszczeniu. Barwy glamour to głównie róż, żółć, czerń, biel, złoto i srebro. Takimi kolorami można się bawić, łączyć na wszelkiego rodzaju sposoby. Nie nadają się one jednak do pomieszczeń, w których chcemy odpocząć, gdyż za bardzo rozpraszają. Idealnym wnętrzem do urządzenia w stylu glamour będzie zatem salon lub kuchnia.

Tapeta Uni Royal 167, cena: 77 zł, www.glamstore.com.pl

Tapeta Black&White, cena: 1307 zł, www.glamstore.com.pl

Powrót do przeszłości

Urządzając wnętrze w stylu glamour wracamy do XVIII wieku. Do baroku, czasu stylowych mebli, luksusu i przepychu. Meble stylizowane na tamte, historyczne czasy idealnie pasują do takiego wnętrza. Nadadzą mu klasy, a tym samym uspokoją je jeśli wybierzemy stonowane kolory. Jeśli jednak chcemy by takie pomieszczenie w stylu glamour było ekscentryczne wybierzmy meble o odważnych barwach.

Konsola Ornament Pink Glossy Small, cena: 1900 zł, www.glamstore.com.pl

Fotel Louis Gold Leaf Croco, cena: 1750 zł, www.glamstore.com.pl

Sofa Villa Linen, cena: 6750 zł, www.glamstore.com.pl

Minimalizm

Jeśli chcemy odmienić swoje wnętrze i urządzić je w stylu glamour bez radykalnych zmian nic prostszego. Wystarczy użyć dodatków i akcesoriów właśnie w tym stylu. Kubki, wazony, świeczniki, zegary, poduszki… Jest tego całe mnóstwo.

Zegar ścienny Sticky Butterfly, cena: 265 zł, www.glamstore.com.pl

Kosz żółty, cena: 185 zł, www.glamstore.com.pl

To nieprawda, że styl glamour jest dla wybranych. Każdy z nas może mieć w swoim wnętrzu choćby element tego stylu. Warto czasami poeksperymentować, stworzyć coś niepowtarzalnego. Nie musimy zamykać się w ściśle określonych regułach urządzania wnętrz. Pamiętajmy: do odważnych świat należy!

Projektant/ ekspert: Anna Berner Paluch, new design

Redakcja: Karolina Macierzyńska

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas