Designteka

wydarzenia

Wystawa designu w kopalni „Katowice”

01.09.2009

Na prawie cztery tygodnie stolarnię byłej kopalni „Katowice”, miejsce budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego, wypełnią projekty współczesnych designerów, wyłonione w konkursie „Śląska Rzecz 2008”.

sygnalizator

Sygnalizator drogowy ZIRslim, producent Zakład Inżynierii Ruchu W. Sylwestrzak i s-ka, projekt: Michał Łatko, Leszek Czerwiński

Pokonkursowa wystawa współczesnego designu „Śląska Rzecz” towarzyszy konkursowi o tej samej nazwie, który pozwala wyłonić i promować dobrych śląskich projektantów oraz firmy, które dzięki współpracy z projektantami tworzą wyjątkowe pod względem wzornictwa produkty.

W postindustrialnej scenerii dawnej stolarni zobaczymy produkty przemysłowe i grafikę użytkową nagrodzone w czwartej już edycji konkursu.

Będą to m.in. sygnalizator drogowy – zwycięzca konkursu (projekt: Michał Latko i Leszek Czerwiński, produkcja: Zakład Inżynierii Ruchu W. Sylwestrzak i spółka z Bytomia). Produkt został nagrodzony za wysokie walory użytkowe i technologiczne. Jury doceniło powściągliwość formy w myśl zasady „mniej nie można, więcej nie trzeba”.

Na wystawie znajdziemy także plecak turystyczny, wózek dziecięcy, identyfikacje wizualne różnych firm, ławkę, meble, pościel oraz różnorodne publikacje książkowe i wiele innych produktów.

Design + produkt = Śląska Rzecz – to motto charakteryzuje zarówno konkurs jak i pokonkursową ekspozycję wybranych i nagrodzonych projektów oraz produktów. Wskazuje, że na Śląsku istnieje wiele przedsiębiorstw, które kreują jakość i mają świadomość jak wielką rolę w tych przedsięwzięciach odgrywa design. Uświadamia, że współczesny design lokuje się pomiędzy sztuką, a przedsiębiorczością, uczy jak powinniśmy patrzeć na design i postrzegać jego wartość w biznesie.

Organizatorem konkursu „Śląska rzecz” jest od 2005 roku Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie od 2005 roku. Wystawa pokonkursowa jest pokazywana w trzech miejscach – Cieszynie, Katowicach i Łodzi w ramach „Łódź Design”.

Źródło i zdjęcia: www.muzeumslaskie.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas