Designteka

wydarzenia

Wszystko gra!

18.09.2012

Książka „Wszystko gra” została wyróżniona znakiem must have!

Książka wprowadzająca młodego czytelnika w świat orkiestry symfonicznej, muzyków i ich instrumentów. Jest tuż przed koncertem, słyszymy strojenie orkiestry. Początkowy chaos dźwiękowy i trudne relacje pomiędzy indywidualnościami, jakimi są artyści, stopniowo przemieniają się w piękną muzykę. A kiedy wchodzi dyrygent… WSZYSTKO GRA!

Tytuł: Wszystko gra

Tekst: Anna Czerwińska-Rydel

Ilustracje i opracowanie graficzne: Marta Ignerska

Format: 23 x 28 cm

Ilość stron: 36

Oprawa twarda

Dla dzieci 5+

cena detaliczna: 33 zł

wydawca: Wytwórnia i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

Pozostałe nagrody:

Główna Nagroda w międzynarodowym konkursie BolognaRagazzi Award 2012 w kategorii Non Fiction;

Srebrny Medal w międzynarodowym konkursie European Design Awards 2012 w kategorii book layout;

Wyróżnienie z konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2011 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek;

III Nagroda w Konkursie Literackim 2012 organizowanym przez Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie

Marta Ignerska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ilustratorka, dizajnerka, także mama. Zaprojektowane przez nią książki dla dzieci to „Wielkie marzenia” (Znak), „Tronik” (Wytwórnia), „Babcia robi na drutach” (Wytwórnia), „Przekręty” i „Alfabet” (Znak). Ilustruje także dla czasopism (Przekrój, Zwierciadło).

Anna Czerwińska-Rydel – pisarka, muzyk, pedagog. Autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej (m.in. „Tajemnica Matyldy”, „Gwiazdka”, „W szarym habicie i czarnym kapturze” „Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie”). Twórczyni serii „Posłuchaj mnie mamo, tato” oraz autobiograficznej Trylogii Gdańskiej (Heveliusz, Schopenhauer, Farenheit). W swoich książkach i opowiadaniach pisze o rodzinie, samotności, potrzebie bliskości, zrozumienia, miłości, a przede wszystkim o muzyce. Na stałe pracuje z dziećmi, młodzieżą i studentami prowadząc zajęcia muzyczne, pedagogiczne oraz terapeutyczne.

Wytwórnia istnieje od 2005 roku. Strategią wejścia na rynek wydawnictwa był powrót do bogatej tradycji ilustrowanej książki dla dzieci lat 60 i odkrycie nowych talentów wśród najmłodszego pokolenia grafików polskich, uczniów dawnych mistrzów jak Stanny czy Wilkoń. Rynek książek dla dzieci załamał się po 1989 i zajął się głównie komercją. Wytwórnia jako jedno z małych wydawnictw, które powstały w pierwszej dekadzie wieku zapoczątkowała odnowę, której owoce i naśladowców widać obecnie.

Innowacyjne rozwiązania graficzne to znak firmowy wydawnictwa, które uważane jest za jedno z najbardziej wyróżniających się i konsekwentnych w swych działaniach, a publikacje Wytwórni doceniane są w międzynarodowych i krajowych konkursach:

- najbardziej prestiżowa międzynarodowa nagroda BolognaRagazzi Award za książki „Tuwim. Wiersze dla dzieci” (2008) i „Wszystko gra”(2012)

- Srebrny Medal w konkursie European Design Awards dla książki „Wszystko gra”,

- Honorowe Wyróżnienie w konkursie The Best Designed Books from all over the World 2012 dla książki „Pampilio” organizowanego przez frankfurcką Artbook Foundation

- wyróżnienia i nagrody w krajowych konkursach Książka Roku IBBY i Najpiękniejsza Książka Roku PTWK.

W 2012 r. twórczyni wydawnictwa Magdalena Kłos-Podsiadło została zaproszona do udziału w obradach międzynarodowego jury konkursu dla ilustratorów organizowanego przez Targi Książki dla Dzieci w Bolonii.

Książki Wytwórni ukazały się również we Francji, Norwegii, Belgii, Brazylii, Korei Południowej i we Włoszech.

Więcej na www.wytwornia.com

 

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas