Designteka

wydarzenia

Wyjątkowa wystawa w Red Onion

23.01.2012

W dniach 1-15 lutego 2012 roku w Red Onion concept store przy ul. Szpitalnej 8a w Warszawie będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę Prouvé RAW Special Edition.

Prouvé by G-Star RAW for Vitra to kolekcja mebli zaprojektowanych przez Jeana Prouvé, poddanych współczesnej interpretacji przez projektantów G-Star, dzięki zastosowaniu współczesnych kolorów, materiałów i detali. W Red Onion wystawionych zostanie 9 z kolekcji liczącej 17 eksponatów. Wszystkie z nich są numerowane i oznakowane znakiem Prouvé RAW.

W Red Onion wystawione zostaną meble:

Ławka Banc Marcoule, 1955

Fotel Cité, 1930

Krzesło Fauteuil Direction, 1951

Łóżko Lit Flavigny, 1945

Półka Rayonnage Mural, 1936

Krzesło Standard, 1934/50

Stół Table S.A.M. Tropique, 1950

Taboret Tabouret No.307, 1951

Taboret Tabouret Solvay, 1941

Red Onion jest pierwszym miejscem w Polsce pokazującym ekspozycję. Jest ona częścią światowej wystawy objazdowej Prouvé RAW, prezentowanej w wybranych salonach współpracujących z marką Vitra. Zamówienia na wszystkie meble wchodzące w skład kolekcji można składać w Red Onion do jesieni 2012.

Opisywany jako jeden z najwybitniejszych francuskich projektantów XX wieku, Jean Prouvé (1901-1984) był architektem, inżynierem, wizjonerem oraz założycielem Atelier Prouvé, które przez 30 lat było fabryką i laboratorium innowacyjnych projektów meblarskich. Był także, a może przede wszystkim, genialnym konstruktorem, który nieustannie eksperymentował z własnymi projektami, dostosowując je do ducha czasów.

Marka G-STAR RAW znana jest z unikalnego stylu i eksperymentalnego podejścia do mody, a w szczególności do materiału dżinsowego. Prouvé RAW, kolekcja interpretująca klasykę designu, jest kolejną odsłoną projektu RAW. Poprzednie eksperymenty designerskie zaowocowały powstaniem samochodu RAW Defender, łodzi RAW Ferry i roweru RAW Cannondale.

Więcej na www.redonion.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas