Designteka

wydarzenia

Wyniki konkursu make me!

21.10.2011

Po raz czwarty Łódź Art Center zaprosiło młodych projektantów do udziału w konkursie make me!

W tym roku organizatorzy otrzymali 280 zgłoszeń z Francji, Niemiec, Austrii, Czech, Słowacji, Portugalii, Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Litwy, Finlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Korei, Malezji, Tajwanu, Grecji, Kanady, Egiptu, Izraela, Mołdawii, Holandii, Serbii, Szwecji, Szwajcarii, Filipin, Japonii i oczywiście z Polski. Jest to dla nas niezbity dowód świadczący o randze i zasięgu konkursu.

Nagrodę Główną w konkursie make me! w wysokości 20.000 zł ufundowaną przez Mecenasa Głównego, firmę Ceramika Paradyż, otrzymał Thibaut Godard (Francja) za zestaw porcelanowych butelek do wina „Porcelain”. Uznanie Jury zyskało pomysłowe oznaczenie oraz doskonała komunikacja z klientem poprzez pięknie wykonany i przemyślany produkt. Nagrodę wręczył Łukasz Kardas – Wiceprezes ds. Handlowych Ceramiki Paradyż.

Wyróżnienie od firmy Rosenthal za innowacyjność projektu otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka. Nagrodą jest wyjazd studyjny do najważniejszych ośrodków porcelanowego wzornictwa, który zaczyna się od najstarszej, europejskiej manufaktury porcelany – Miśni. Następnym przystankiem będzie Dessau, siedziba szkoły Bauhaus zarządzanej przez prof. W. Gropiusa. Zwieńczeniem podróży jest Selb – najważniejszy ośrodek produkcji porcelany – z możliwością zwiedzenia fabryki Rosenthal i Europejskie Muzeum Przemysłu Porcelany. Nagrodę wręczył Pan Remigiusz Kuczuba – Art Director firmy Rosenthal.

Wyróżnienie od Firmy DuPont Poland otrzymał Jacek Ryń (Polska) za projekt Doodle / Gryzmoł. Nagrodą jest wyjazd do Living Tomorrow w Belgii – wyjątkowego obiektu, w którym zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne oszczędzające energię, cechujące się trwałością i bezpieczeństwem w codziennym użytkowaniu, a także poprawiające komfort życia, pełniąc rolę dekoracyjną i funkcjonalną. Nagrodę wręczyła Aleksandra Brzuchała, reprezentująca firmę DuPont Poland.

Wyróżnienie Elle Decoration za pomysłowe wykorzystanie materiałów (minimum formy, maksimum treści) oraz dowcipną interpretację dobrze znanego motywu szpulki na nici otrzymał Tomasz Pydo (Polska) za projekt lampy Owijka. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration.

Plebiscyt zorganizowany przez Domosferę wygrało studio FAWORY: Małgorzata Piotrowska, Monika Niezabitowska, Zofia Hejduk (Polska) za projekt krzeseł „Transformacja”. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – Redaktor Naczelna Domosfery.

Messe Frankfurt – Organizator Targów Ambiente Frankfurt, największych targów artykułów konsumpcyjnych na świecie www.ambiente.messefrankfurt.com zaprosił następujących finalistów konkursu make me! do wystawienia się w części TALENTS (przeznaczonych dla młodych projektantów) w dniach 10-14.02.2012:

– grupę FAWORY: Małgorzatę Piotrowską, Monikę Niezabitowską, Zofię Hejduk – autorki projektu krzeseł “Transformacja”,

– Tomasza Pydo – autora lampy „Owijka”.

Targi zaoferowały zaproszonym projektantom bezpłatne stoisko wraz z zabudową w sekcji TALENTS, na której będą oni mogli przedstawić swoje projekty i spotkać producentów potencjalnie zainteresowanych ich zakupem. Targi pokryją także koszt wynajęcia samochodu na dojazd, paliwa i taniego zakwaterowania we Frankfurcie.

Messe Frankfurt – Organizator Targów Light & Building Frankfurt, największych targów oświetlenia na świecie www.light-building.messefrankfurt.com zaprosił następujących finalistów konkursu make me! do bezpłatnego wystawienia się w części YOUNG DESIGN w dniach 15-20.04.2012:

– Pan Tomasza Pydo – autor lampy „Owijka”,

– Pan Jacka Ryna – autor projektu oświetlenia „Doodle”,

– Pan Wojciech Kawczyk – autor lampy „Ygrek”.

Targi zaoferowały zaproszonym projektantom bezpłatne stoisko wraz z zabudową, na której będą oni mogli przedstawić swoje projekty producentom z branży oświetlenia potencjalnie zainteresowanych ich zakupem.

Szczegółowych informacji o w/w nagrodach udziela Przedstawicielstwo targów Frankfurt w Polsce: www.targifrankfurt.pl

Więcej na www.lodzdesign.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas