Designteka

wnętrza

Wyrafinowane wzornictwo BEST

24.05.2017

Wyrafinowane wzornictwo, funkcjonalność oraz najnowocześniejsze technologie – tak w skrócie można określić produkty włoskiej marki BEST.

Ten światowej klasy producent okapów kuchennych od lat udowadnia, że poza sprawnym oczyszczaniem powietrza w domach mogą one z powodzeniem pełnić także funkcję dekoracyjną. Stały się elementem wyposażenia kuchni, który jest ozdobą wnętrza lub dyskretnym, a przy tym skutecznie spełniającym rolę pochłaniania zapachów i tłustych oparów elementem. Dodatkowymi atutami są cicha praca urządzeń, energooszczędność, intuicyjna obsługa oraz dbałość o środowisko. Nie dziwi więc nikogo fakt, że okapy marki BEST zdobyły 13 międzynarodowych nagród.

Okapy początkowo miały być tanimi urządzeniami gospodarstwa domowego, zapewniającymi komfort gotowania. Ich estetyka nie była wyszukana i raczej nie zdobiły wnętrza, a przy tym zajmowały dużo miejsca. Najważniejsza była funkcja. BEST przekształcił te proste technologicznie produkty w designerskie dzieła sztuki użytkowej, które przez lata ewoluowały, odzwierciedlając style i trendy w branży wzorniczej na całym świecie. Firma została założona w 1979 roku we włoskiej miejscowości Fabriano przez dwóch przedsiębiorczych wizjonerów, nieustannie poszukujących nowych rozwiązań. Po dziesięciu latach działalności BEST zaprezentował pierwszy na świecie okap łączący funkcjonalność z estetyką. Jako pierwszy na świecie wprowadził nowoczesne wzornictwo i zaawansowane technologie w dziedzinie wentylacji kuchennej. Od tego czasu okapy zaczęły pełnić również funkcję dekoracyjną.

W ofercie tej marki, poza okapami przyściennymi i podszafkowymi, znajdziemy także narożne, wyspowe, sufitowe i dekoracyjne, a przy tym niezwykle skuteczne pochłaniacze najnowszej generacji. Wyglądem często bardziej przypominają dzieła architektoniczne, finezyjne lampy czy designerskie przedmioty niż urządzenia pochłaniające opary kuchenne. A jeśli zależy nam na jak największej dyskrecji i oszczędności miejsca, mamy do dyspozycji okapy wysuwane na czas pracy z blatu kuchennego lub wbudowane w sufit. Okapy BEST są zaawansowanymi technologicznie „inteligentnymi” urządzeniami, które bez naszej ingerencji czuwają nad panującą w domu atmosferą. Samoczynnie wykrywają każdy zapach, dym, gaz oraz parę wodną i usuwają je, zanim zdążymy o tym pomyśleć. Wygodę użytkowania okapów BEST zapewnia sterowanie pilotem, z możliwością przejścia na tryb manualny.

Firma nieustannie inwestuje w badania nad udoskonalaniem swoich produktów, wprowadzając rozwiązania najnowszej generacji. Efektem są niezwykle ciche, bardzo wydajne, energooszczędne i bezpieczne w użytkowaniu okapy, produkowane z poszanowaniem środowiska naturalnego.

W Polsce wyłącznym dystrybutorem marki BEST jest firma Comitor.

Więcej na:

www.comitor.pl

www.best-spa.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas