Designteka

wydarzenia

Wystawa „Austrian Design Spirit”

04.07.2012

„Austrian Design Spirit – creative approaches & economic dimensions” („Austriacki duch designu. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty”) – to tytuł wystawy, która zostanie otwarta 9 lipca w Concordia Design. Ekspozycję można będzie oglądać do 22 lipca. Honorowy patronat nad wystawą objęła Konsul Honorowy Republiki Austrii Izabela Ewa Kwiatkowska.

Mniej znany w Polsce, a na pewno zasługujący na uwagę design austriacki będzie można zobaczyć na wystawie w Concordia Design w Poznaniu. Prezentowane projekty łączy innowacyjność, doskonałe rozwiązania funkcjonalne i wysoka jakość. Na wystawie pokazane zostaną produkty i projekty, które otrzymały w ostatnich latach austriacką Nagrodą Narodową, a także innowacyjne produkty wprowadzane na rynek przez austriackie firmy. Ważne miejsce zajmuje tu grafika i projektowanie wizualne – zobaczymy więc projekty nagrodzonych książek i publikacji oraz filmy, ale także m.in.: głośnik, fotel, system do przechowywania, lampę na biurko, krzesło. Swoje prace i innowacyjne koncepcje produktów pokaże także Joanneum University of Applied Sciences w Graz kształcący pokolenia przyszłych austriackich projektantów.

„Austrian Design Spirit – creative approaches & economic dimensions”/ „Austrian Design Spirit. Twórcze podejście i ekonomiczne aspekty to projekt współorganizowany przez designaustria oraz Creative Industry Styria.

Termin: 9 lipca wernisaż, ekspozycja od 10 do 22 lipca

Godziny otwarcia: codziennie od 10 do 18.00 (Wstęp wolny)

Miejsce: Concordia Design (sala Lumina), ul. Zwierzyniecka 3, Poznań

Więcej na www.concordiadesign.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas