Designteka

architektura, wydarzenia

Wystawa In-side out

28.10.2010

Nowatorskie projekty współczesnego dizajnu będzie można zobaczyć w listopadzie w galerii Szara Kamienica na Rynku Głównym w Krakowie. Wszystkie prace wyszły spod ręki młodych adeptów Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Wystawa będzie częścią festiwalu Design Attack, jednego z największych wydarzeń dizajnerskich, jakie tej jesieni odbędą się w Polsce.

W ramach wystawy „In-side out” zaprezentowane zostaną dzieła najzdolniejszych studentów z Katedry Projektowania Wnętrz i Mebli, Katedry Projektowania Wystaw oraz Katedry Projektowania Ogólnego. W swoim założeniu pokaz ten będzie deklaracją życiowych wyborów krakowskich projektantów: działania w sferze piękna otaczającego świata, piękna najbliższego także nam – odbiorcom. Zapraszamy do skonfrontowania wyobraźni młodych twórców z rzeczywistością.

Wernisaż odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00 w Galerii Szara Kamienica prowadzonej przez Fundację Grey House Szara Kamienica (Rynek Główny 6). Dla zwiedzających wystawa będzie dostępna od 6 do 30 listopada. Wstęp wolny.

Otwarcie wystawy uświetni pokaz multimedialny pt. „Inteligentna Sieć Przestrzeni Gai” . Będzie to prezentacja futurystycznej wizji osiedli ludzkich, rozrastających się w przestrzeni kosmicznej na podobieństwo żywego organizmu. Wyrazem tej idei opartej na teorii chaosu jest instalacja przestrzenna stworzona przez studentów czwartego roku III Pracowni Architektury Wnętrz prof. Andrzeja Głowackiego (ASP Kraków). Autorką koncepcji strukturalnej instalacji jest Marika Wata.

Informacje dodatkowe:

Fundacja Grey House jest organizacją pozarządową powstałą w 1993 roku. Misją Fundacji, prócz ochrony zabytków i rewaloryzacji substancji zabytkowo-kulturalnych, jest tworzenie przestrzeni dla świadomego odbioru sztuki i promowanie wysokiej jakości przedsięwzięć artystycznych. W partnerstwie z innymi organizacjami o podobnych celach Fundacja wspiera działania wzmacniające kulturowe i artystyczne osiągnięcia osób, organizacji i lokalnych społeczności, zmierzające do podniesienia sensu i jakości życia człowieka poprzez sztukę w skali prywatnej, społecznej i globalnej.

Design Attack to pierwsza tak duża impreza poświęcona projektowaniu organizowana w stolicy małopolski. Przyświeca jej idea prezentacji najnowszych trendów w projektowaniu oraz połączenia lokalnych działań związanych z dizajnem z międzynarodową siecią współpracy i wymiany pomysłów.

Więcej informacji udziela: Prodziekan dr hab. Beata Gibała-Kapecka prof. ASP, mail: beatagk@op.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas