Designteka

wydarzenia

Wystawa Joana Gaspara

08.12.2009

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości i Roca w dniach 17.12.2009 – 17.01.2010 zapraszają na wystawę Joana Gaspara.

gaspar

Prace Gaspaa zostały docenione m.in. w konkursie wzornictwa wspólnoty autonomicznej Castilla la Mancha (1994 rok) oraz na targach mebli w Walencji (1996 rok). Otrzymał również dwukrotnie Srebrną Deltę w kategorii Oświetlenie.

Joan Gaspar urodził się w 1969 roku w Barcelonie. Jest absolwentem wydziału Wzornictwa Przemysłowego szkoły Artes y Oficios de Barcelona.

gaspar4

Swoją karierę zawodową rozpoczął od nawiązania w 1988 roku współpracy z firmą VAPOR S.A produkującą nowoczesne, minimalistyczne w stylistyce lampy. W kolejnych latach rozszerzył swoją działalność o działania projektowe dla wielu firm przy tworzeniu nowych linii ich produktów. Wśród nich znalazły się: Mery S.A., Industrias Conesa S.A., Manufacturas Rocal S.A., Santa&Cole S.A., B-Lux, Sellex, Daisalux S.A.

gaspar2

Wtedy też ugruntowała się jego specjalizacja w tematach związanych z oświetleniem – a od 1996 roku Joan Gaspar rozpoczął ścisłą współpracę z firmą Marset Iluminación, początkowo jako projektant a później jako kierownik produkcji.

Styl Joana Gaspara można określić jako minimalistyczny i oszczędny, ale zarazem wyrazisty. Dorobek Hiszpana obejmuje zarówno oświetlenie, meble, ceramikę łazienkową, elementy przestrzeni miejskiej, jak i przedmioty domowego użytku, takie jak np. oryginalne doniczki na kwiaty czy kolorowe wieszaki.

gaspar1

W chwili obecnej Joan Gaspar jest ściśle związany z pracą przy projektowaniu nowych form dla firm Roca Radiadores, Dd, Marset Iluminación, Vilagrasa, Etnia Barcelona, Mobles 114, Mopo y DAE.

gaspar3

Źródło i zdjęcia: www.zamekcieszyn.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas