Designteka

wydarzenia

Wystawa POLISH Job

29.04.2014

Zapraszamy na wystawę POLISH Job – współczesne polskie wzornictwo, której polska premiera odbędzie się podczas otwarcia Art Inkubatora w Łodzi w dniach 8-18 maja 2014. Inauguracja nastąpi w czwartek, 8 maja o godzinie 19:00, przy ul. Tymienieckiego 3.

POLISH Job to wystawa współczesnego polskiego wzornictwa – opartego na lokalnej tradycji, pełnego szacunku dla przeszłości, a jednocześnie odważnie spoglądającego w przyszłość.

 

Obiekty prezentowane na wystawie odzwierciedlają trzy uzupełniające się nurty. Pierwszy – LOKALNOŚĆ – obejmuje zbiór projektów wyrastających z lokalnych tradycji określanych przez dostępne materiały, takie jak np. len, drewno, węgiel, oraz techniki i formy. Do nurtu NOSTALGIA wybrane zostały przedmioty w błyskotliwy sposób nawiązujące do socrealizmu

i poddające wybrane elementy kultury tamtej epoki intelektualnemu przetworzeniu prowadząc inteligentny dialog

z przeszłością. Ostatni nurt, INNOWACJA, prezentuje rozwiązania, które podążają za nowoczesnymi technologiami

i światowymi trendami.

 

Dwa pierwsze nurty pomagają uchwycić specyfikę polskiego projektowania, pokazują jego odrębność poprzez sięgnięcie do przeszłości. Trzeci natomiast wpisuje polskie projektowanie w międzynarodowy kontekst innowacji i nowych możliwości technologicznych – odsłania fascynujący obszar eksploracji, w której polscy twórcy dotykają tych samych problemów i mówią tym samym językiem co najlepsi projektanci na świecie.

 

Wystawa przygotowana została przez Łódź Design Festival i Magdę Kochanowską dla culture.pl – serwisu, który od lat pokazuje światu to, co w polskiej kulturze najlepsze. Wystawa POLISH JOB prezentowana była pierwszy raz podczas Salone Internationale del Mobile w kwietniu br., Koncepcja wystawy została wyłoniona przez międzynarodowe jury

(m. in. Zuzanna Skalska, Will Sorrell, Michał Stefanowski) w konkursie zorganizowanym w styczniu br. przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Więcej na www.lodzdesign.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas