Designteka

wydarzenia

Wystawa Prouvé RAW

24.02.2012

IPNOTIC Design Store zaprasza na wystawę Prouvé RAW, która zostanie zaprezentowana na targach Arena Design w marcu 2012 roku.

Wystawa Prouvé RAW, przygotowana przez G-Star RAW dla Vitry, była już prezentowana m.in. w Nowym Jorku, gdzie stała się wielkim wydarzeniem i przyciągnęła uwagę wielu znanych osobistości. Jak mówią sami pomysłodawcy: „Prouvé RAW to kolekcja mebli wielkiego francuskiego projektanta i rzemieślnika Jeana Prouvé, należących dziś do klasyki designe’u. Projekty tego francuskiego artysty już od dawna były źródłem inspiracji dla zespołu twórczego G-Star. To właśnie uznanie dla projektanta i fascynacja jego dorobkiem doprowadziły do współpracy tej marki z Vitrą, znanym producentem mebli. Dzięki temu najsłynniejsze projekty Jeana Prouvé zostały na nowo opracowane we współczesnym stylu, a te mniej znane – na nowo odkryte”.

Prace nad wystawą trwała dwa lata. Dzięki współpracy G-Star RAW i Vitry klasyki wzornictwa zyskały nowy, świeży wygląd, a sama wystawa stała się wyjątkowym wydarzeniem.

IPNOTIC DESIGN STORE

Ipnotic Design Store ma przyjemność zaprezentować Państwu wystawę Jean Prouve by G-Star RAW for Vitra. Ipnotic Design Store to miejsce dla wszystkich, którzy szukają ponadczasowego designu i niebanalnych rozwiązań. Znajdziecie u nas meble, oświetlenie dodatki, które umożliwią naszym stworzenie komfortowych, zaprojektowanych na miarę oczekiwań przestrzeni.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo oryginalne ikony designu sygnowane przez największych projektantów XX i XXI wieku. Jesteśmy autoryzowanym dealerem i reprezentantem renomowanych marek światowych takich jak VITRA, KNOLL, THONET, CASSINA, ALIAS, SERRALUNGA, MAGIS, EMECO, GUBI, BELUX, i innych.

Jean Prouvé

Jean Prouvé (1901-1984), wywodzący się z rodziny artystycznej (jego ojcem był malarz Victor Prouvé) to jeden z największych francuskich projektantów XX wieku. Rzemieślnik, projektant, producent, architekt, nauczyciel i inżynier. Projektował budynki, meble domowe, biurowe i szkolne. Z czasem otworzył własną fabrykę mebli, która była nie tylko fabryką, ale i laboratorium, miejscem eksperymentów i poszukiwań. Prouvé szukał nowych materiałów, wdrażał innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jego projekty cechowały się nie tylko wysoką jakością funkcjonalną i estetyczną, lecz również niskim kosztem produkcji. Nigdy nie przestawał eksperymentować, a swoje projekty dostosowywał do ducha czasów. Meble Prouvé’a są do dziś popularne, a niektóre – nadal produkowane. Do najpopularniejszych projektów tego twórcy należą fotel Cite (1930 r.), stół Gueridon ( 1949 r) i lampa Potence (1950 r).

Wielu wybitnych architektów i projektantów form użytkowych przyznaje, że Prouvé jest dla nich inspiracją – są wśród nich takie sławy jak Renzo Piano, Jean Nouvel oraz Norman Foster.

Wystawa Prouvé RAW

Prouvé by G-Star RAW for Vitra to kolekcja siedemnastu mebli, zaprojektowanych przez Jeana Prouvé i opracowanych na nowo. Nie tracąc nic z myśli autora, projektanci G-Star RAW odświeżyli jego dzieła, nadając im współczesną kolorystykę, materiały i detale. Wszystkie eksponaty otrzymują indywidualny numer oraz logo Prouvé RAW.

Wystawa tych mebli, przygotowana w siedzibie Virty, stała się niezwykłym wydarzeniem. Prezentowana jest teraz na całym świecie, w wybranych salonach współpracujących z marką Vitra. W Polsce zaprezentowana zostanie w Poznaniu: w dniach 5-8 marca, podczas targów Arena DESIGN oraz 9-21 marca, w salonie Ipnotic Design Store.

Organizatorem tego wydarzenia jest Ipnotic Design Store.

Vitra

VITRA to więcej niż marka – to filozofia i styl życia. Począwszy od 1957 roku, kiedy współpracę z Vitrą podjęła najbardziej znana para projektantów XX wieku – Charles i Ray Eames – a także z Georg Nelson, marka ta stała się symbolem doskonałej jakości, która idzie w parze z niezwykłym smakiem. Vitra skupia się na tworzeniu zdrowych, przemyślanych, inspirujących i trwałych rozwiązań dla biura, domu czy miejsc publicznych. Jej siła tkwi w połączeniu najlepszych technologii produkcyjnych z geniuszem współpracujących z firmą projektantów – są wśród nich największe osobowości współczesnego designe’u, takie jak Le Corbusier, Verner Panton, Ron Arad, Antonio Citterio, Philippe Starck, Eero Saarinen, Frank Gehry, Ronan i Erwan Bouroullec. (www.vitra.com)

G-Star RAW

Producent odzieży G-Star istnieje od roku 1989. Jest znany ze swojego innowacyjnego stylu w świecie denim, konsekwentnej pracy badawczej, dbałości o detale oraz z wyszukanych technologii produkcji. Oferuje oryginalną, doskonale skrojoną, funkcjonalną i wykonaną z najwyższej jakości materiałów odzież.

Arena DESIGN Poznań

Arena DESIGN to wyjątkowe spotkanie wzornictwa z biznesem, które odbędzie się w dniach 5-8 marca 2012 roku. Interesujący program, międzynarodowe autorytety, fascynujące wystawy oraz oferta przygotowana specjalnie z myślą o projektantach i producentach stawiających na design – wszystko to sprawia, że wydarzenia tego nie można pominąć.

Więcej na www.ipnoticstore.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas