Designteka

wydarzenia

Wystawa Światła

16.05.2012

Nie musimy czekać do 30 czerwca. Już 19 maja podczas Nocy Muzeów można poczuć wyjątkową energię INDUSTRIADY i w piwnicach Centrum Kultury Katowice przekonać się jak technika zbliża ludzi.

Gdzie znajduje się najstarsza żarówka na Górnym Śląsku? Co to jest żarówka bagnetowa? Jakie lampy proponują teraz śląscy projektanci? Odpowiedzi na te pytania należy szukać w czasie Wystawy Światła, która zapowiada tegoroczną INDUSTRIADĘ – Święto Szlaku Zabytków Techniki.

Jest to wystawa wyjątkowa ze względu na czas, miejsce i temat. Przede wszystkim będzie dostępna tylko przez kilka godzin w czasie tegorocznej Nocy Muzeów. Po drugie jest zaaranżowana w osławionych piwnicach Centrum Kultury Katowice, w których to towarzysz Grudzień miał podobno wybudować dla partyjnych dygnitarzy schron przeciwatomowy i basen. Po trzecie zaprezentuje promieniowanie elektromagnetyczne o długości fali od 380 do 780 nanometrów, czyli po prostu… światło widzialne.

Ze względu na specyfikę przestrzeni wystawę można będzie zwiedzać wyłącznie w małych grupach i z przewodnikiem. Zgłoszenia: industriada@slaskie.pl

INDUSTRIADA zaprasza na Wystawę Światła

19 maja 2012 r., Noc Muzeów, Centrum Kultury Katowice,

pl. Sejmu Śląskiego 2, Katowice

Zwiedzanie 18.30–00.00, wejścia co pół godziny

rezerwacje: industriada@slaskie.pl

INDUSTRIADA to wyjątkowe wydarzenie. Zaskakuje rozmachem i różnorodnością. Nic dziwnego – jest przecież świętem unikatowego w skali kraju Szlaku Zabytków Techniki, który liczy 36 obiektów zlokalizowanych w całym województwie. Tego jednego czerwcowego dnia wszystkie obiekty organizują specjalne koncerty, happeningi, spektakle, wystawy, konkursy i warsztaty.

Tegoroczna edycja INDUSTRIADY odbędzie się 30 czerwca. Jak co roku do wzięcia udziału w tym wydarzeniu zaproszono wszystkie obiekty Szlaku Zabytków Techniki oraz te, które dopiero do niego aplikują. Czeka nas wiele pozytywnych niespodzianek i jeszcze więcej emocji niż rok temu. Ważnym elementem wydarzenia będzie światło. Po raz pierwszy pojawi się też wątek międzynarodowego świętowania dziedzictwa industrialnego.

Tylko w czasie INDUSTRIADY można jednego dnia jechać kolejką wąskotorową, zobaczyć jak wydobywano węgiel, jak pieczono chleb, drukowano prasę, warzono piwo, przesyłano wodę do kranów…A to jeszcze nie wszystko!

Szczegółowe informacje na www.industriada.pl

 

 

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas