Designteka

wydarzenia

Wystawa Szymona Brodziaka

14.10.2015

Szymon Brodziak po raz pierwszy z wystawą we Wrocławiu!

Wystawa prac jednego z najbardziej rozpoznawalnych fotografów na świecie czarno-białych zdjęć kampanii reklamowych zawita do Wrocławia, po sukcesie w Berlinie, Rzymie, Kolonii i Warszawie. Na ekspozycję niekonwencjonalnych fotografii i prezentację albumu “BRODZIAK One” zapraszają Vivid Gallery i Galeria Wnętrz Domar.

Szymon Brodziak to pierwszy Polak i jednocześnie najmłodszy artysta zaproszony do współpracy w Muzeum Fotografii – Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

To właśnie w tym prestiżowym miejscu pokazał 35 wielkoformatowych zdjęć, podsumowujących dziesięciolecie jego pracy. Od 2006 roku zdobył  liczne nagrody w międzynarodowych konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012 – zarówno za projekty autorskie, jak i kampanie reklamowe. W 2013 roku, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, jury Fashion TV Photographers Awards uznało go najlepszym na świecie fotografem w kategorii czarno-białych kampanii reklamowych. Rok później wydał swój pierwszy, autorski album „BRODZIAK One”, który w międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris otrzymał Złoty Medal w kategorii „książka”. To obowiązkowa pozycja dla miłośników odważnej i wyrafinowanej fotografii.

“Jesteś tym, co widzisz” – twierdzi Szymon Brodziak, a przed swój obiektyw aparatu zaprasza i fotografuje głównie kobiety. Prezentuje ich piękno, siłę, wydobywa elegancję i emocje, nie przebierając w nietuzinkowych ujęciach czy nadanych modelkom rolach, czy to lalki w sukience zawieszonej na drzwiach, kobiety-lampy w salonie czy manekina przewożonego do magazynu. Upodobał sobie czerń i biel, wyjątkową grę świateł i odważne nawet klasyczne ujęcia. Jego premierowa w stolicy Dolnego Śląska wystawa w Galerii Wnętrz Domar zatytułowana “Artist Proofs by Szymon Brodziak” to efekt stałej współpracy fotografa z wrocławską Vivid Gallery i kontynuacja europejskiego tournée promującego album “Brodziak One”. – Od lat przyglądaliśmy się z uwagą twórczości Szymona Brodziaka i tym bardziej cieszymy się, iż tak wyśmienity polski fotograf będzie mógł zrealizować swoją wystawę właśnie we Wrocławiu – mówi Anna Kubów z Vivid Gallery.  Podczas wrocławskiej odsłony wystawy odwiedzający będą mogli zobaczyć prace z ostatnich dziesięciu lat fotograficznej działalności, zarówno zdjęcia zniewalających kobiet w czerni i bieli jak i prace z limitowanych edycji kalendarzy, między innymi zdjęcia zjawiskowej modelki Leonory Jiménez oraz autorskie fotografie portretowe, ujmujące intymnym nastrojem.

- Artist Proof to określenie stosowane w grafice i fotografii oznaczające odbitkę autorską, pojedynczą edycję o szczególnej wartości kolekcjonerskiej. Pokazane przeze mnie prace na wystawie są zatem podwójnie wyjątkowe – dzięki historii wystaw, w których uczestniczyły oraz dzięki unikatowym formatom. Z kolei w albumie zawierającym ponad 350 stron monochromatycznych fotografii można spodziewać się kilku projektów, które nie były nigdy wcześniej publikowane – wyjaśnia Szymon Brodziak, autor wystawy.

Wystawie Szymona Brodziaka towarzyszyć będzie sprzedaż sygnowanych fotografii, posterów i albumów “BRODZIAK One” oraz specjalnie na tę okazję przygotowanej kolekcji zdjęć. Szymon ma 36 lat, dlatego 36% dochodu ze sprzedaży fotografii zostanie przekazane na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Z nieukrywaną radością organizujemy wystawę jakże wyjątkowego fotografa i cieszę się, że właśnie w Galerii Wnętrz Domar, gdzie można znaleźć tyle pięknych rzeczy do domu, wrocławianie będą mogli zobaczyć jego piękne zdjęcia i dołożyć cegiełkę do wsparcia działań Fundacji – dodaje Jakub Wallner, dyrektor Galerii Wnętrz Domar.

 

Wystawę “Artis Proofs by Szymon Brodziak” będzie można oglądać od 16 października do 8 listopada 2015 roku w Galerii Wnętrz Domar, przy Braniborskiej 14 we Wrocławiu.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny, w godzinach otwarcia Galerii Wnętrz Domar.

Więcej informacji: www.domar.pl, www.vividgallery.pl

Oficjalne portfolio: www.szymonbrodziak.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas