Designteka

wydarzenia

Wystawa Top Shelf

20.01.2010

Latająca Galeria serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Nataszy Niedziółki „Top Shelf”, które odbędzie się w czwartek 28 stycznia 2010, o godzinie 19-tej.

Wystawa będzie czynna do 27 lutego 2010.

foto

Zaskoczenie. Drapieżna niespodzianka. Ludowy żywioł i energia. Dziecięca fantazja i nieposkromienie. Wystawa Nataszy Niedziółki nie jest „grzeczną”, galeryjną ekspozycją. Wchodząc na wystawę, oddajemy się we władzę świata radosnego, intensywnego i dzikiego. Znajdujemy się w environment, w przestrzeni, w którą tworzą wiszące na ścianach energetyczne, silne obrazy oraz towarzyszące im rzeźby-obiekty i malarskie „dywany”. I zdecydowany kolor: ultramaryna, żółć, róż, czerń i złoto.

Tematem obrazów Nataszy, jakby na przekór ich materialnej i kolorystycznej sile, są zwykłe, codzienne przedmioty: butelki, misy, świece. Poddane porządkowi poziomych sekwencji i rygorowi geometrii, ułożone jak na półkach. Materię obrazów Nataszy Niedziółki tworzą wspólnie z farbą, nie-malarskie składniki: papier, nici, zszywki, pinezki. Podobną energię mają rzeźby -„towerki”: przestrzenne, barwne, „punkowe” kompozycje. Kontakt z twórczością Nataszy Niedziółki to doświadczenie z „najwyższej półki”. Zapraszamy by w nim uczestniczyć!

Natasza Niedziółka studiowała w Kunstakademie w Düsseldorfie w Niemczech. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Niemczech, Włoszech, Anglii, Holandii. Jej indywidualna wystawa „The Year of the Peackock” w Pool Gallery w Berlinie w 2009 roku, uzyskała bardzo dobre recenzje w niemieckiej prasie artystycznej. Wystawa w Latającej Galerii jest pierwszą prezentacją twórczości Nataszy Niedziółki w Polsce.

Źródło: www.latajacagaleria.com

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas