Designteka

wydarzenia

Wystawa "Wartość dodana"

30.05.2009

Wystawa „Wartość dodana. Światowe wzornictwo z Polski” zorganizowana przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, inauguruje start projektu Zaprojektuj Swój Zysk. Wystawa jest próbą odpowiedzi na pytania czy polskie wzornictwo jest innowacyjne, czytelne, przemawiające i akceptowalne przez odbiorców spoza naszego kraju.

wartosc dodana

Na wystawie można zobaczyć 40 najlepszych produktów polskich projektantów w siedmiu działach tematycznych: Rodzimość, Potencjał przemysłu, Estetyka, Inżynieria, Projektowanie uniwersalne, Ergonomia, Cyfrowe technologie. Te działy tematyczne identyfikują mocne strony polskiego wzornictwa i jego konteksty.

Na wystawie będzie można obejrzeć pierwszy film na temat projektowania.

Odwiedzając wystawę znajdziemy odpowiedzi na pytania dotyczące wzornictwa – czym jest dzisiaj wzornictwo? jakich wartości dodanych poszukujemy w produktach? jakie korzyści daje firmie stosowanie wzornictwa i współpraca z projektantami?

„Wartość dodana” to wystawa która umożliwia odwiedzającym dokładne obejrzenie wszystkich prezentowanych produktów, wraz z możliwością dotknięcia i przetestowania wystawionych artykułów.

Na wystawie istnieje także możliwość dołączenia do grona osób, którym bliska jest idea, że wzornictwo to prosta droga do poprawy jakości życia i podpisania się pod manifestem wystawy: „Piękno na co dzień dla wszystkich”.

Kuratorami wystawy są Beata Bochińska i Krzysztof Bielski z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Za scenografię odpowiedzialny jest projektant wzornictwa Maciej Jurkowski.

Funkcję komisarza wystawy objęła Ewa Siemieńska

Źródło: www.iwp.com.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas