Designteka

wnętrza

ZAJC KUCHNIE

23.03.2012

Firma ZAJC KUCHNIE to polski producent wysokiej jakości kuchni, którego siedziba mieści się w Poznaniu. W czerwcu 2012 roku firma otworzy w Poznaniu dwupoziomowy showroom o powierzchni 600 m2. Znajdzie w nim miejsce siedem nowych modeli kuchni. To wydarzenie będzie kolejnym etapem rozwoju marki, która stale podnosi standardy produkcji i sprzedaży swoich produktów.

Nowo wybudowany showroom posiada 600 m2 powierzchni ekspozycyjnej podzielonej na dwa poziomy. Jego projekt jest dziełem znanych architektów.

Bryła oraz koncepcja wnętrza jest autorstwa Pracowni Ipnotic Architecture Eweliny Jankowskiej, natomiast Adam Pulwicki z pracowni Pulva zaprojektował łazienki oraz pomieszczenie konferencyjne. Obok showroomu powstała również nowa hala produkcyjna.

 

Nowe modele kuchni

W showroomie znajdzie miejsce siedem całkowicie nowych modeli kuchni, które włączone zostaną do oferty firmy ZAJC KUCHNIE. Marka planuje też wydanie specjalnego katalogu prezentującego nowe modele. Wzornictwo kuchni odpowiada aktualnym trendom – proste bryły, duże gładkie powierzchnie, których nie zakłócają podziały lub uchwyty oraz modna kolorystyka. Większość stanowią kuchnie bezuchwytowe, które otwierane są na click-clack lub posiadają zacięcie pod kątem 45 stopni (gierowanie). W niektórych modelach sprzęty AGD ukryte zostały w wysokiej zabudowie szaf. Kuchnie posiadają niezwykle cienkie blaty, fronty i półki. W ten sposób oferta marki ZAJC KUCHNIE odpowiada aktualnej filozofii projektowania kuchni jako eleganckiego i szlachetnie wykończonego mebla, który nie ingeruje we wnętrze, lecz harmonijnie się w nie wtapia.

Pod marką ZAJC KUCHNIE powstają bogato wyposażone i luksusowo wykończone modele. Wśród zastosowanych w nich rozwiązań znajdują się: podświetlane dna szafek, oświetlenie w szufladach, cienkie blaty z konglomeratów kwarcowych i Corianu, montowane na równo z blatem płyty indukcyjne i zlewozmywaki, okapy wysuwające się z blatu, nowy system koszy La Mance firmy Peka wzbogacony o ciche domykanie, otwierane elektrycznie cargo w wysokiej zabudowie także firmy PEKA. Wnętrza szuflad posiadają wykończenie z drewna bukowego, a w jednym z modeli bukowe są całe szuflady. Obok luksusowych kuchni marka oferuje też tańsze modele. Zastosowano w nich bardziej ekonomiczne rozwiązania, jak np. fronty wykonane z płyty laminowanej. Warto podkreślić, że w poznańskim salonie znajdzie się największa w Polsce ekspozycja sprzętów AGD marki Gaggenau (12 elementów).

INNE MEBLE

Ekspozycje modeli kuchni uzupełniać będą też inne specjalnie zaprojektowane meble sygnowane marką ZAJC. Wśród nich znajdą się systemy do przechowywania: wykończona w fornirze orzechowym sześciodrzwiowa szafa otwierana specjalnie zaprojektowanym uchwytem z różnorodnie zagospodarowanym wnętrzem; szafa z drzwiami elektrycznie suwanymi i otwieranymi na dotyk; garderoba w systemie otwartym projektu arch. Anny Brodziak, wykończona w półmatowym białym lakierze; szafa z drzwiami zamykanymi równolegle wykończona lakierem białym w połysku. Poza tym także: komoda do zabudowy biokominka w kolorze grafitowym (proj. Ewelina Jankowska) oraz ściana telewizyjna (projekt Maciej Biderman).

Więcej informacji na www.meble-zajc.pl

Wizytówki

{designteka.pl}

{designteka.pl} to nowoczesny portal internetowy poświęcony wszystkiemu co związane z designem.

Piszemy o interesujących produktach, trendach, miejscach oraz wydarzeniach w polskim i światowym designie...

dowiedz się więcej

Twój artykuł w designtece

Chcesz opublikować ciekawy artykuł lub podzielić się z innymi ciekawym wydarzeniem?

dowiedz się więcej

Sugestie

{designteka.pl} to także Twoja strona!
Jeśli chciałbyś coś zasugerować
lub podzielić się z nami swoją opinią...

napisz do nas